Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:53
anket
Yönetici

Hacamat nedir? Yaşamınız boyunca yaptıran var mı

sina_gk
hacamat:
İki omuz arasından sırttan başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla bardak şişe veya boynuzla kan aldırma.

a-evet yaptırdım
b-yaptırmadım
c-ne olduğunu bilmiyordum
e-

lütfen kendi düşüncelerinizi yazınız.
hacamat ayrıca peygamber efendimizin her insana önerdigi bir sünnet ve tedavi şeklidir.


—>: hacamat nedir?yaaşmınız boyunca yaptıran varmı.

Fetva Meclisi

Hacamat: Emmek anlamındaki hacm kökünden türeyen hacamat, sağlığı koruma veya tedavi amacıyla kan almak anlamına gelmektedir. Kan aldırmaya ihticâm, kan alan kimseye haccâm denir. Hacamat yoluyla kan alınmak veya kan toplamak istenen yere, ateşle içinin havası boşaltılan cam bir fanus kapatılır. Böylece içinin havası boşaltılan fanusun emmesiyle kan burada toplanır. Şâyet sadece kan toplanması değil de kan alınması amaçlanırsa, deride çizikler yapılarak bu işlem yapılır. Tıp tarihinde uygulanan bu kan alma veya kanı bir yerde toplama metodunun, tecrübelerin artması, hastalıkların sebebi ve tedavi şekliyle ilgili bilgi ve imkânların değişmesiyle yanlışlığı ortaya çıkmıştır. Ancak bu tedavi yöntemi, halk arasında yakın zamanlara kadar yapılmaya devam etmiştir. Uygulanan yöntemin yanlışlığı yanında, hijyenik olmayan ortamda ve steril olmayan aletlerle bu işlemin yapılması, tıp bilgisi bulunmayan kimseler tarafından icra edilmesi sağlık açısından önemli tehlikeler doğurabilecektir. Özellikle şeker hastalığı ve hemofili gibi hastalıklarda hayati tehlike arz eden sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, tedavinin böyle ilkel yollarla değil, modern tıp yöntemiyle yapılması yerinde olacaktır.


—>: hacamat nedir?yaaşmınız boyunca yaptıran varmı.

Ecrinim
kendim yaptırmadım ama annem yaptırmıştı,bir rahatsızlığı vardı,hacamat yaptırmasının iy geleceğini duymuş ve yaptırmıştı,Allah a şükür dedikleri gibi de oldu:)


—>: hacamat nedir?yaaşmınız boyunca yaptıran varmı.

sina_gk
rabbimde sizlerden razı olsun sünnet’in kötüsü olurmu hiç.
yaralı melle
ercinimm
berat 1


ravza 2
Bunun sünnet olduğunu duymamıştım vesile oldu öğrendik yada okudum unuttum sağolasınız


hbevci
kan aldırmak guzel bırsey oldugunu sevap oldugunu bılıyordum ama hacamat konusunu bılmıyordum.aslında butum konuyla ılgılı yazıları okudum ama olayı bızzat gormedgım ıcın pekte kafamda canlandıramadım.bıkac yerden yapılıyormus cunku.pekı bunu yapanlar varmı?yada benım bıldıgım kan wermek elden koldan oluyor.
paylasım ıcın tesekkurler…


->Es Pisman<-
Hacamat sunnettir. Ben sahsen daha yaptirmadim. Ama sunu unutmayalimki hacamati erbabi yapmasi lazim gelir. Herkes kafasina gore ben hacamat yaparim diyemez ve yapamaz. Yaptiracaksaniz bu isin ilmine bilene yaptirmanizi tavsiye ederim. Bir arkadasim sunneti seniyye isleyecegim diye birine hacamat yaptirdi. Iki senedir acidan kivranip duruyor.


judge
”sünettir sırttan yapılması daha uygun görülmüştür…yılda bir defa özellikle nisan ayında yapılması gerekir. ”

bu şekilde duymuştum…. ama yaptırmak nasib olmadı henüz……


sina_gk
hacamat peygamber efendimizin yaşamış oldugu zamana ait olan kan aldırma yöntemiyle yapılan tedavi şekliydi.

şimdi hacamat yaptırmak için bu işi bilen çok insan yok ama tam olarak hacamatın yerini tutmasada koldan kan aldırmakta hacamatın yapmış oldugu görevi görmektedir.

selam ve dua ile


ZEHRA027
Yaptırmadım ama..Yapıldıgını gördüm…


gümüş29
ne olduğunu ilk defa duydum bilgilendirdiğiniz için sağolun RABBİM razıolsun


aziz83
Hacamat nedir? Yaşamınız boyunca yaptıran var mı

Hacamat[/B] deri altındaki birikmiş, damarda dolasmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren PiS KANIN vücuddan disariya atilması işlemidir. Kan verme ile kıyaslanamaz. Kan vermede Damardaki açık renkli temiz kan gider. HACAMAT la alınan kan pıhtılaşmış Jöle/Yoğurt kıvamında kan özelliğini tamamen yitirmiş vücudun artık kullanmadığı damarda dolaşmayan toksik maddeler alınır.
Dolayısıyla hacamat ile kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılarak o bölgedeki organlara kan akışı düzenlenerek organın hastalığının düzelmesinde etkili olacak temiz ve düzenli kan dolaşımı sağlanmış olur. Hacamat çok hızlı tesir gösterir, çok etkilidir.
Hacamat 5000 yıllık geçmişi olan, çok faydalı bir tedavi metodu olup faydalarını yazmak cilt cilt kitaplara sığmaz. Tıbbın dehası;üstadı İbn Sİna hazretleride ‘Tıbbın Kanunu’ (El kanun Fıt Tıbb) adlı eserinde hacamat tedavisinin gerekliliği ve hacamat ile bir çok hastalığın tedavisinin mümkün olduğunu yazmıştır.
Hacamatı hiç rahatsızlığı olmayan sadece sünnet olduğu için yaptırabilir ve bu durumda çok faydasını görürler. Daha yaptırır yaptırmaz bir rahatlama ve hafiflme olur. Ben gencim sağlıklıyım demeyin. Herkeste var bu pıhtı birikmesi. Onlar temizlenince hastalık yapan organizma ve her türlü toxik maddeler vücuddan arındırılmış oluyor.


aziz83
Hacamat’la Tedavi Edilen Hastalıklar

Bir çok hastalığı Hacamat ile tedavi etmek mümkündür, Hacamat yaptırmanın hiç bir yan etkiside yoktur.
Hacamat Tedavisi için Akupunktur Noktaları ve ilgili Hastalıklar;

 1. Unutkanlık, hafıza zayıflığı, Alzheimer, Konsantrasyon ekikliği, deprasyon, Kitap okurken okuduğunu anlamama, konsantre olamama problemlerine kafadan Hacamat Yapılır. Unutkanlık için ayrıca Kafadan hacamat çok faydalıdır. Çocuk ve ergenlerde ve Test sınavlarına hazırlananlarda sık rastlanır. Başlama noktalarını ve uygulama kombinasyonlarını iyi bilmek gerekir.
 2. Kronik yorgunluk, çok uyku isteği, halsizlik, Sırtdan Karaciğer arkası, kahil ve kalb arkasından uygulanır. Daha ilk tedavide gözle görülür bir ilerleme rhatlama hissedilir. Vücuda enerji gelir. kombinasyonlu olarak diğer akupunktur enerji hatlarıda uyarılmak sureti ile çok zinde ve dinamik bedene sahip ve olursunuz. Ayrıca metobolizma hızlanır, Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar asgari düzeye iner. Bu konuda uzman olmayanların uygulamaları yetesiz kalabilir. Her haccam bu uygulamaları ve kombinasyonları bilmeyebilir.
 3. Tansiyon, Hangi noktadan yapılırsa yapılsın yüksek tansiyon düşer dengelenir, en güzeli kalb, kahil ve karaciğer bölgesidir. Tansiyon için her zmaan ilk başlangıç noktası yukarı nokta olmalıdır. Diyelim kafa sırt ve bacaktan hacamat olunacak. İlk kafa bölgesi halledilir sonra sırt bölgesine geçilir.
 4. Baş ağrısı, Migren, Sinuzit, Kulak arkası, kahil ve sırtdan omuz başlarından yapılan uygulanır.
 5. Bel fıtığı, Boyun fıtığı, Genelde ağrıyan bölgelerdeki pıhtılar temizlenir, dokunarak pıhtılar ve sinir sıkşması nerde olduğu anlaşılır. Kuyruk sokumu üstü sağ ve sol yanlardan başlanır uygulamaya. Hacamatın en başarılı ve sık uygulandığı hastalıkların başında gelir bel fıtığı tedavsi. Mısır, Endonezya, ve İran da TIP FAKÜLTELERİNDE hacamatla belfıtı tedavisi konusunda bir çok araştırmalar yapılmıştır. Alının sonuçlar çok etkileyici ve başarılıdır. Bu konuda kişisel tecrübelerimizde aynı yödedir.
 6. Kemik erimesi, Kireçlenme, mantar, Romatizma, İltihaplı Eklem Romatizması (Romotoid artis), Karaciğer arkası, kahil ve ağrıyaan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamalr çok faydalıdır. Ağrılar Hemen geçer, ama senaslar halinde tecrübeli haccam yardımıyla 4-5 seansda daha güzel kalıcı sonuçlar alınır. Tabiki şifa Allah cc den…
 7. Hepatit B, Karaciğer arkası, kalb arkası ve sırtdan omuz başları
 8. Böbrek rahatsızlıkları Sırtan böbrek hizası, sağ ayak topuğu, sağ ve sol ayak üstü
 9. Sedef, Temre ve Deri hastalıkları, Kaşıntı sivilce, Genelde zayıf immune bağışıklık sistemi olanlarda var olan deri hastalıklardır. Karaciğer arkası ve kahil en eygun başlangıç noktasıdır. Özellikle sedef ve varisde %100 iyileşme garantisi yoktur ama hiç bir yan etkiside yoktur. Bunun yanıda bir çok faydası vardır.
 10. Kanda Demir, vitamin eksikliği, kanda yağlanma, Şeker ve kolestrol; Bu alanda hiç bir bilimsel araştırmaya rastlamadık. Sadece kişisel tecrübelerimiz Şeker ve Kolestrol rahatsızlığı ile gelenlere Hacamatdan önce ve sonra ölçürtürmesini istedik. Hacamatdan önce yüksek çıkan Kolestrol veya Şeker değerleri hacamatdan hemen sonra daha yaptırır yaptırmaz dişmekte 3 veya 4 seans Hacamat Tedavsinden sonra normale dönüşmektedir. Elimizdeki veriler sadece Hacamat Tedavisi yaptıranların beyanlarıdır. Bilimsel yazılı bir kanıtımız yok şimdilik.
 11. Kalb rahatsılkıları, Sırtdan Kalb arkası ve kahil noktası,
 12. Karaciğer rahatsızlıkları, Yüksek kolestrol, Sırtdan karaciğer arkası, kahil ve omuz yanları Yukarıdaki resimde sağlıklı ve siroz karaciğer resmi görülmektedir. Karaciğer arkasından yapılan hacamat bu pıtıların bir çoğunu temizlemede son derece başarılıdır.
 13. Gut, Guatır. Astım, Nefes Darlığı, Bronşit Ön kısımdan omuz başları, kalb arkası, ve kahilden yapılır.
 14. Hormonal rahatsızlılar, Yavaş Metabolizma, Aşırı Kilo Kalb, karaciğer arkası ve sırtdan miğde ile bağırsak arkasına gelen noktalardan yapılır. Aşırı yiyenleri Hacamatla zayıflatamayız, Sadece hormonal bozukluktan dolayı aşırı kilolu olanlara yardımcı olur Hacamat teavisi, Bu konuda hacamat ve Zayıflama adlı sayfaya baınız.
 15. Nefis hastalıkları, Vesvese, Şizofreni, panik atak vs, Tik ve Kekeleme… Sırtdan kalb ve karaciğer arkası, kulak arkası ve kafa arkdan orta ksım dan uygulanır… Aşırı heyacanlı ve korkan kimselere uzun süren seanslar daha faydalı ve kesin sonuç verir. Depresiv ilaç alanlar daha ilk seansda çok büyük rahatlama olur, hissedilir bir rahatlama olur. Allah cc nin izni ile düzenli ziyaretlerden sonra en az 6 -8 ziyaretden sonra ilaç almalarınada gerek kalmayabilir. Tabiki buna doktor karar verir, ama hastada kendini bilir. (Ruh hastalığı diye birşey yoktur, RUH Hastalanmaz, Ruh temiz ve paktır, hasta olan nefsitir).
 16. Büyü,,, Kulak arkası en temel başlangıç noktasıdır.
 17. İktidarsızlık; Kuyruk sokumu, omirlik orta noktaları iyi olduğu tesbit edilmiştir.
 18. Çocuk altına ıslatma, Kulak arkası, Kahil ve sırtdan kuyruk sokumu üstünden uygulanır…
 19. El ve ayak üşümesi; Bazı kimselerin el ve ayak parmakları ister sıcak havada ister soğuk havada daima çok üşür. El ve ayak parmakları hep soğuktur hiç ısınmaz. Bunun nedeni ni tam olarak bilmiyoruz. Ayrıca bu meşrep insanlar da diş hastalıkları daha erken yaşta başlayıp daha hızlı bir diş çürümesi olur. Kesin olmamakla beraber Sırtdan Karaciğer arkası ve Omuz yapılan hacamat daha faydalı olur diye tecrübe ettik. Bu konuda hiç bir yerde bilimsel kaynak bulamadık.
 20. Vertigilo, Egzema ve Alaca Hastalığı, Ürtiker, Kurdeşen, dabaz, Kaşıntı, cüzzam, ; Bu tip hastalıklar dermatolojiyi ilgilendiren deri rahatsızlığı olarak algılansada hastalık genelde bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde, daha belirgindir. Veya bağışklık sistemi zayıf olan bu kimselerde bu iki hastalığa daha sık rastlanır. Sırtdan karaciğer arkasından Kahilden ve Omuz başlarından yapılan seans uygulamalar çok iyi sonuç versede %100 garanti hiç bir zaman yoktur. Bu hastalığa muzdarip olanlar da yine çok uyku ve zayıf bağışıklık sizteminden dolayı uykuya doyamama veya uykudan yeterince faydalanama halleri çok sık görülür. Fakat her hasta belirli oranda fayda ve iyileşme görür. Halk dilinde Temre denilen benzer kaşıntılı olan hastalıkda benzerdir.

70 derde deva hacamat. Bir çok rahatsızlıkların tedavisinde hacamat etkilidir ve hiç bir yan etkisi yoktur…Bunun yanında manevi rahatsızlıklar, depresyon, migren, tansiyon, ve büyü karşısında son derece etkilidir hacamat olmak…
Manyetizma, Nazar, Büyü vs nedir nasıl çalışır bilmeden bu konuda önyargılı olmayın. Büyü gerçektir ve hacamat tedavisi olan kimselere büyü tesir etmez. Cinler en az 2-3 ay süreyle yakın olamaz veya tesir edemez. Unutmamak gerekirki Hacamat bir (araç) prensibler üzerine inşa edilmiş tedavi yöntemi, Haccam vesile (uygulayan) şifa ise sadece Allah cc den dir…!!!


YapRock
< Onlar temizlenince hastalık yapan organizma ve her türlü toxik maddeler vücuddan arındırılmış oluyor. >
Allah Rızası İçin İnsanları Bu Kadar Ümitlendirmeyin .

Aids’in , Hepatit C ‘nin Tedavisini Buldum Sanırım ? Mikroorganizmaların Hepsini Atabildiğine Göre ??

Bilginiz Olmayan Konularda Bilgili Kendinden Emin Bir Şekilde Cevap Vermek Hoş Bi Davranış Değil ..


DuaÇiÇeĞi
annemler geçen sene yaptırmıştı ordan biliyorum.. acaba gerçekten bi hükümlülüğü var mıdır?


aziz83
< Onlar temizlenince hastalık yapan organizma ve her türlü toxik maddeler vücuddan arındırılmış oluyor. Allah Rızası İçin İnsanları Bu Kadar Ümitlendirmeyin .

Aids’in , Hepatit C ‘nin Tedavisini Buldum Sanırım ? Mikroorganizmaların Hepsini Atabildiğine Göre ??

Bilginiz Olmayan Konularda Bilgili Kendinden Emin Bir Şekilde Cevap Vermek Hoş Bi Davranış Değil .. >
AİDS ve Hepatit C vücuda alındıktan sonra immun mekanizmalar bozulması sonucu hastalık oluşur..bu mikroorganizmaların vücuda alınmadan önce düzenli hacamat yaptıran kişide görülmemesi beklenen bişeydir..bakın bilgim olmadan bilgisizce davranmamışım dimi……


beng_beng
ilk defa duyuyorum bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.


Zeineb
Küçükken annem babam hep yapardı, adının hacamat olduğunu bilmiyordum velakin.
Allah razı olsun inşaAllah.


Kayıtsız Üye
hicame( hacamat) sağlık için ve sağlıklı yaşamak için yapılan bir amel yadır hacamat damardan kanvermek değildir vucudun dolaşım sindirim ve dışkılama yoluyla atamadığı cilt altında biriken toksik maddelerin vakumlama sistemi ile çıkartılma işlemidir hiç bir yan tesiriyoktur
selamatle


Üstad
hacamat hem dinen hemde tıbben şifa olduğu kaynaklarla ispat edilmiştir.


Kayıtsız Üye
Kesinlikle yaptırmayın. Ben yaptırdım ve pişmanım. 1 ay önce bacağımdan yaptırdım. Turanşah Tümer diye bir adama. Doktor diye ona gittim. 1 ay oldu bacaklarımdaki izler hala olduğu gibi duruyor. Konu ile alakalı başka biri ile görüştüm ve bu durumun normal olup olmadığını sordum.1 hafta en geç 2 hafta içinde geçmesi gerekirdi dedi. Dün aradım telefonda 1 hafta içinde hiçbişe kalmaz dediniz 1 ay oldu bacaklarım çizik çizik falan dedim bağırdım. Sekreter kadın dedi ki ben doktor beye söylim o sizi yarım saat içinde arasın o daha iyi açıklar. Dedim neyi açıklicaksın bunun açuklaması mı olur hiçbir açıklamayı kabul etmiyorum diyip kapadım suratına. Tabi hiç ses çıkmadı ne arayan var ne açıklama yapan. Dolandırıcı bunlar arkadaşlar yaptırmayın bunları mümkün olduğunca çok yere yazıp paylaşacağım.Hiçbir faydasını görmedim ve izleri geçirmeye uğraşıyorum. Bir tanıdığımda başka birine yaptırmış ve onun da kesikler mikrop kapmış. İyileşene kadar çok uğraştım diyor. Ben de yara izleri için Contractubex diye bir ilaç aldım. Onu kullanmaya başladım 3 gün oldu. Artık etek giyemiyorum izler yüzünden. Geçmezse nereye şikayet edeceğimi ne yapacağımı araştıracağım. Foruma fotoğraf da yükleyeceğim. Ama inşAllah gerek kalmaz.


ççç
misafir! inşAllah bu mesajımı okursun. hacamatı doktor bile olsa eğer gerçek ilmini bilmıyorsa senin cildine derin çizikler atar önemli olan bunu ustalıkla yapmaktır. Kesici alet kullanmadan. Ne bistüri, ne jilettir.Ben kendime bile hacamat yapıyorum hiçde iz yok. uyguladığı basınç çok önemli.Sen usta olan bir kişiye hacamat olup kötü sonuç aldın diye Rasulullah s.a.v in tavsiyesi olan hacamatı kötüleyemezsin . Buna hakkın yok.
Olayları genelleştiremezsin. Ayrıca ne güzel İnşaAllah bu olay Allah için kapanma na vesile olur. Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.


Kayıtsız Üye
Gerçekten çok sacmalamissiniz olabilir size büyük geçmiş olsun ama sakin yaptirmayin nedir ya ben de yaptırdım hem de iki kere iz mız kalmadı çok şükür kendiniz demissiniz dolandırıcı diye daha ne diye yaptırmayı diyorsun güzel yapilan bir yere yaptırın diyebilirsiniz karalamayin


sevban
A- EVET YAPTIRDIM. efendimizin sünnetidir. Ve vücuda çok faydalıdır. Senede 1 sefer yaptırılması uygundur.


anıl duck
a-evet yaptırdım..
keşke böyle bir sünneti yıllarca piskiyatri ilaçları kullanıcağımı hacamat yaptırsaydım diye çok PİŞMANIM.
hacamat 3 kupa kafaya 3 sırt bölgesine yaptırdım.anlık içinde üzerimdem yük ve vesvese kayboldu.rahatlık ve huzur buldum ağlamalar ve tik lerim kayboldu.şimdi ara sıra talimat göre yapatırıyorum..
şimdi bende HACAMAT VE SÜLÜK kursu aldım .sertifikalı yapma iznim var..


Kayıtsız Üye
Kardeşim bilmeyen birisine yaptırmıssın milletin aklını bulandırıosun burda binlerce insan yszmış çok faydasını gördüm diye yani okadar millet yalanmı sölüyor tıbben de açıklandı bu rio olimpiyatlarında hacamat yaptıran sporcu bile var. Yani benimde tanıdığım binlerce insan var hatta daha fazla sen o hacamatı yaptırırken önce sünnet sonra sağlıgın için yaptırcan


yskk
Arkadaşlar bilmediğiniz konularda fikir beyan etmeyiniz. Kan vermede toplar damar kullanılır, yani sizin kirli dediğiniz kandır.
Hacamat faydalıdır ama sizin dediğiniz gibi kullanılmayan kan yoktur.
Sülük kullanmak ta faydalıdır, aynı şekilde kan vermekte faydalıdır.
Kan vermede olduğu gibi kansızlığı olanlar bunların hiçbirini yaptıramaz.


Kayıtsız Üye
Hacamatın Fiziksel Faydaları.

1- Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri çıkarır.
2- Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.
3- Ödemleri çözer.
4- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.
5- Kan üretimi ile görevli organları uyarır.
6- Beyin fonksiyonlarını canlandırır.
7- Ağrıları giderir.
8- Hastalıkları önler.

– Kan üretimi ile görevli organları uyarır. Baş ağrısı, Migren, Sinuzit,
– Unutkanlık, hafıza zayıflığı,Konsantrasyon eksikliği,
– Kronik yorgunluk, çok uyku isteği, halsizlik,
– Tansiyon, Şeker ,Kolestrol.
– Sırt ağrısı,Bel ağrısı(Lumbago)
– Hepatit B,Böbrek rahatsızlıkları ,
– Deri hastalıkları, Kaşıntı sivilce,
– Kalb rahatsızlıkları, Karaciğer rahatsızlıkları,
– Astım, Nefes Darlığı, Bronşit
– İktidarsızlık,Kısırlık ,Erken boşalma, Sertleşmeme;
– El ve ayak üşümesi;
– Görme bozukluğu
– Diş Eti Hastalıkları ve Diş çürümesi
– Büyü,Nefis hastalıkları, Vesvese, panik atak vs Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri çıkarır.
ABDULLAH AKILLI uzman haccam
İSKENDERUN
05534745390


yskk
Bildiği tüm hastalıkları yazmış, abartmayın.Tıbbi konuları hekimlere bırakın.


Kayıtsız Üye
Kurdeşen hastasıyım doktorun verdiği ilaçları kullandım ama geçmiyor maalesef.kortizonlu ilaç kullanmak istemiyorum hacamat yatırıp bu hastalığı geçiren varmı


hacamat yaptıranlar, hacamat yaptıranların yorumları, hacamat yaptıranlar yorumları

Bu kategoride yer alan Sevgiyi ifade eden resim başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hacamat nedir? Yaşamınız boyunca yaptıran var mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.