Anasayfa
12 Eylül 2021, 23:06
Oruc
Yönetici


Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulurmu

Kayıtsız Üye
Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulur mu ? Kefaret orucu olan nafile orucu tutmasında bir sakınca var mıdır ?


Cevap: Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulurmu

meçhul_100
< Ramazan ayında hiçbir özür yokken niyet ederek başlamış olduğu bir orucu bile bile bozan bir kimsenin keffaret cezâsı olarak iki ay oruç tutması gerekir >
.Keffaret orucu farzdır. Öncelikle farz olan orucunu tutman gerekir..Kefaretini bitirdikten sonra istediğin kadar nafile oruç tutabilirsin..


Yanıt: Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulurmu

Ecrinim
Keffaret orucu farzdır. Öncelikle farz olan orucunu tutman gerekir..Kefaretini bitirdikten sonra istediğin kadar nafile oruç tutabilirsin

bilgi için Allah c.c. razı olsun meçhulüm,eline sağlık
Cevap: Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulurmu

Ramadan
önce farz olan, boynumuzdaki borçları ödeyelim sonra nafile işler için uğraşalım.


borç oruç varken nafile oruç tutulur muBu kategoride yer alan 1956 senesinde ramazan ayı hangi aydı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kefaret Orucum Varken Nafile Oruç Tutulurmu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.