Anasayfa
5 Temmuz 2022, 13:54
dinisorular
Yönetici

Bankadan kredi almak istiyorum kredi alsam caizmidir

Bankadan kredi almak istiyorum kredi alsam caizmidir

Kayıtsız Üye
selamınaleyküm efendim.ben bişilere sahip olamıyorum ve para biriktiremiyorum illa bir borca girmeem gerekiyor yoksan elime bişi geçmiyor bankadan kredi çekmek istiyorum faizsiz diyorlar ama başta komisyon die belli bir miktar kesiyolar çevrede kimse yardım eden yok sen ne kadar temiz olsanda devir bozuk kimseden istiyemiyoruz.kredi alsam bankadan caizmidir.cvp yazarsanız sevinirim şimdiden çok tşk. ederim iyigünler

Okudunuz mu?  Karıncaları evden kaçırmanın yolu

Cevap: bankadan kredi almak istiyorum kredi alsam caizmidir

Desert Rose
Ve aleykumusselam ve rahmetullah.

Zaruret hali insanın hayatının tehlikede olduğu ve hayatını kurtarmak zorunda kaldığı durumlardır. Bunun dışındaki geçim sıkıntılarına zaruret denilmez. Bu sebeple geçim sıkıntısı sebebiyle faizli Banka kredisi almanız caiz değildir.

Okudunuz mu?  Azamete de Kibriyaya da Allah'ın büyüklüğü diyoruz. Bu kavramları ve ikisi arasındaki farkı açıklayabilir misiniz?

Yanıt: bankadan kredi almak istiyorum kredi alsam caizmidir

hbevci
s.a.
oncelıkle kredı cekme amacınız nedır kı sızı doğru yonlendırelım.
cunku desert. rose kardesımız sana genel bır cevap yazdı.


Kredi

Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam. Ünüversite okuyan çocuğun okul parasını ödemek için kredi çekip ay ay gününü geçirmeden ödemesini yapıyorum. Bu faize girer mi ? Toplu ödenmesi gereken parayı 8 aya böldüler. Ödeme ayını bir gün geçti mi geçen günler için faiz alınır dediler. Bankaya gününde yatırırsam faiz sayılır mı

Okudunuz mu?  Kitaplardan alıntı yapmak

emirhan uysal
Kredi kartı tek çeşit değildir; faizli olanı var, faizsiz olanı vardır. Gününde ödeneni var, geciktirileni var. Şayet kartla satın aldığınız malın parasını (sözleştiğiniz) günü geçirmeden öderseniz, faize düşmeden ödemiş olursunuz. Böylece kredi kartınızdan gelen bir mahzur söz konusu olmaz.

Okudunuz mu?  Dini İçerikli Sayfalara Günah Mıdır ?

arifselim
Aleykum selam. Bankadan çektiğiniz kredi eğer tamamen faizsiz ise ve zamanında ödüyorsanız bu caiz olur. Ama çekilen kredilere genellikle zaten faiz uygulanıyor. Aldığın toplam miktar örneğin 5000 TL ise, geri öderken 5500 TL olarak geri ödüyorsan işte bu faizdir ve haramdır.

Bu kategoride yer alan Osmanlı tuğrası ile namaz kılınır mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Bankadan kredi almak istiyorum kredi alsam caizmidir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.