Anasayfa
5 Ağustos 2022, 17:21
missa06
Abone

Cenabet gezmek bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir?

şafiii
cenabet nedir
küçükken cenabet olmuşum ama cenabetin ne olduğunu bilmiyodum,ve bir süre cenabet gezdim. bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir?


Yorum: Cenabet gezmek bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir?

arifselim
Cenabet demek, cünüp olma hali demektir. Cinsel ilişkiye girerek veya meniyi şehvetle getirerek kişi cünüp olur. Cünüp olan kişi aynı zamanda cenabet olmuş olur. Bir namaz vaktini geçirmeden gusül alınması gerekir. Bu süreden fazla cünüp kalmak haramdır. Bu konuda bilmemek mazeret değildir. Tövbe istiğfar etmelisin ve kılmadığın yada o halde iken kıldığın namazları kaza etmelisin..

Okudunuz mu?  Zihinsel engellilerin ahiretteki durumu

Cevap: Cenabet gezmek bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir?

Hoca
cenabet gezmenin günahları
Şafii ve Hanefi mezhebine göre fark etmez hatta 4 mezhebe göre sadece iki namaz vakti arası cünüp kalınabilir.

Okudunuz mu?  İstibra hakkında hadislerde delil var mıdır?

Yorum: Cenabet gezmek bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir?

Mim
Cenabet nedir? Kısaca

Bir insan eşine yaklaşır, yada rüya yolu ile meni çıkar veya elle istimna yapar ve menisini çıkarırsa manen haram olur buna cünüp oldu deriz.
Cenabetliği gidermenin yolu tüm vücudu yıkamaktır

Okudunuz mu?  Çocuk edebiyatı nedir?

Kayıtsız Üye
Ben hemşirim. İşim gereği kadınlara da ekg çekme sorundayım. İstemeden de cunup oluyorum. Çalışıyorum ne yapmalıyım, bunun günahı ne?


Hatt
Ekg çekmekle cenabet olunmaz. cenabet olmak için meninin çıkması gerekir. Hadi çıktı diyelim namazını kaçırmadan istediğin kadar cenabet gezebilirsin hiç bir sakıncası yok. Namazını kaçırdığın an günahkar olursun.

Okudunuz mu?  Erkeğin sakız çiğnemesi

cenabet nedir, cenabet gezmek, cenabet gezmenin günahları

Bu kategoride yer alan Bayanın menisi nasıldır başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Cenabet gezmek bilmeden cenabet gezmenin günahı nedir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.