Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:04
saglik
Yönetici

Deve Tabanı Çiçeği Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

ÜSTÜNBAŞ
🙂 DEVE TABANI ÇİÇEĞİ 🙂

Nedir Deve Tabanı ?
Bileşikgillerden olan ve geniş yaprakları bulunan, her türlü toprakta yetişme başarısı gösteren bitkilerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Çiçekleri, yapraklarından önce açma başarısında bulunur, altın sarısı rengi bulunmaktadır. Hekimlikte çiçekleri ve yaprakları kesinlikle kullanılmaktadır. Çiçekleri Nisan’da, yaprakları ise, Haziran ve Temmuz aylarında toplanıp, kurutulmaktadır..
Kullanıldığı alanlar ise şunlardır ;
İdrar söktürür. Ağrıları dindirir. Sinirleri yatıştırır ve vücuda kuvvet verir. Astım, nefes darlığı, bronşit ve soğuk algınlığında şikayetleri geçirir. Göğsü yumuşatır, öksürüğü keser. Nezle ve ciğer iltihabında da kullanılır. Yaraların iyileşmesinde ve çıbanların olgunlaşmasına yardımcı olur.

:gul::gul:KAYNAK : İNTERNETTEN ALINTI 23.12.2010 :gul::gul: NAKLEN YAZAN : ÜSTÜNBAŞ :gul::gul:


Cevap: Deve Tabanı Çiçeği Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

EHLİMAN
Cenabı Allah’ın yarattığı her bitkinin bir faydası mutlaka vardır.Deve tabanı bitkisin de faydaları çoktur.Özellikle idrar söktürme özelliği olduğundan yüksek tansiyona iyi gelmektedir.


deve tabanı çiçeği, devetabanı çiçeği, deve tabanı çiçeği faydaları

Bu kategoride yer alan Hastane enfeksiyonu nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Deve Tabanı Çiçeği Nedir ? Faydaları Nelerdir ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.