Anasayfa
7 Mayıs 2021, 14:00
Sozler
Yönetici


Gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü

Kayıtsız Üye
yaaa lütfen bn sudenur 2. sınıf öğrencisiyim GÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA atasözü ile ilgili bir hikaye istiyorum lütfen bna e-posta gönderin e-postada hikaye lütfen yazılı olsun öğretmenim kızar )= iiki mumsema varmış örtmenm tuğba ya selamlar haaaaaa şarkımıda dinleyin 2B 2B BİZİM ADIMIZ CANIMIZ KANIMIZ TUĞBA HOCAMIZ BAY BAY xd xd xd xd


Cevap: gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü

Desert Rose
Gülme Komşuna Gelir Başına Atasözünün Anlamı, Açıklaması ve Hikayesi Nedir?Birinin başına gelen kötü bir durum, gün olur senin de başına gelir. Başına gelen felâkete başkalarının gülmesi seni nasıl incitirse, senin başkalarının kötü hâline gülmen de onları incitir. O hâlde birilerinin başına gelen kötü durumdan ötürü, onlarla sakın alay etme.
-Oğlum asla komşuna gülme aynısı gelir başına
-Arkadaşın ile dalga geçme deden boşuna demiyor : "Gülme Komşuna Gelir Başına diye "
arşivden…


Cevap: gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü

Misafir
süperrr hocam kızacaktı sayenizde kurtuldum şimdi ben facebookta wildones açacam onda hile yapcam x99 hilesi


Cevap: gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü

Vamık
gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü
İstanbul kapalı çarşıya kervanlar gelir.Tüccarların siparişleri kumaş,kürk,baharat neyse dağıtılır.Daha sonra tüccarlardan paraları tahsil edilirmiş.
Yine bir alış veriş sonrasında, tüccarın biri hesap yaparken dört işlem hilleri ile kervancıyı 400-500 altın içerde bırakır.
Hesaptaki yanlışlığı anlayamayan kervancı Bağdat –Hicaz ve Mısıra seferine çıkar.Tüccarda, şimdi bu Mısırdan altı-yedi ayda zor döner.bende bu parayı işletirim. diye düşünür.

Kervancı yol uzun ,zaman bol bütün hesapları tekrar tekrar inceler.
Tüccarın yaptığı hileyi anlar.Kervan Bağdat’a girmek üzereyken,kervanı oğlu vv güvendiği bir kişiye emnet eder,
-Siz beni Bağdatta bekleyin. der.
İyi bir Arap atı alıp dört nala İstanbula dönmeye başlar.Yolda, bu adam bu parayı hemen öyle vermez diye düşünüp bir plan kurar.İstanbuldaki dostlarında plan için yardım ister.

Ertesi gün tüccarın dükkanına iki kadın gelir.
Tüccara ,
-Sorup soruşturduk bu civarda en dürüst ,en güvenilir kişi sizmişsiniz.Biz Hicaza gideceğiz.Size bu iki çantayı emanet etmek istiyoruz.derler.

.

Çantaları açıp tüccara gösterirler.Çantaların için inci.altın,pırlanta envayi çeşit müccevher.

-Olurda gelemezsek bunlar size helali hoş olsun.bize bir dua okutur,belki bir hayrat yaptırırsın.derler.Bunları duyan tüccar sevinçten uçar.Kadınları hürmet ,ziyafet.
Bu sırada kervancı içeri girer,
Bunu gören tüccar ,daha kervancı lafa başlamadan ,
-Yahu hoşgeldin.bizim hesapta bir yanlışlık olmuş .paralarını ayırdım.Çocuklarada tenbihledim,eğer ölürsem kervancının parasının mutlaka verin.Ben kul hakkı yemem kardeşim. der.

Parayı hemen verir.
Bu sırada kadınlar, –Biz bu sene gitmekten vazgeçtik .Kısmetse seneye !.deyip dükkan
çıkarlar.Oyuna geldiğini anlayan tüccar ,kervancıının peşinden koşup ,
-hani sen Mısır’a gidecektin .yaktın beni! diye bağırır.
Atına binen kervancı,
-yanlış hesap adamı Bağdattan döndürür der ve yoluna gider.


Kayıtsız Üye
çok güzel saolun


Kayıtsız Üye
Bir gün adamın birinin evi yanmış.Oradan geçen kral adama gülmüş.Tam 20 gün sonra kral tatile çıkmış.Adamlarından biri kralı tatil yolundayken aramış.Kralın sarayı yanmış.Ya boşuna dememişler gülme komşuna gelir başına diye


gülme komşuna gelir başına ile ilgili öykü, atasözleri ile ilgili hikayeler, gülme komşuna gelir başına atasözü ile ilgili hikaye

Bu kategoride yer alan Kim benim söylemedigim bir sözü bile bile bana isnat ederek söylerse cehennemde yerine hazırlansın! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Gülme komşuna gelir başına atasözü atasözü ile ilgili bir öykü Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.