Anasayfa
8 Mayıs 2021, 4:37
dualar
Yönetici

Evlilere gerekli güzel bir dua

Abide
EVLİLERE GEREKLİ GÜZEL BİR DUA

İbni Abbas radıyAllahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûl–i Ekrem sallAllahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

Biriniz eşiyle birleşeceği zaman, ‘bismillâh, Allâhümme cenn—-‘ş–şeytâne ve cennibi’ş–şeytâne mâ razaktenâ:
Allahım! Şeytanı bizden ve bize vereceğin çocuktan uzaklaştır’ derse ve bu beraberlikten çocukları olursa, şeytan ona zarar veremez.

KAYNAK: Buhârî, Vudû’ 8, Bed’ü’l–halk 11, Nikâh 66, Daavât 54, Tevhîd 13; Müslim, Nikâh 116. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Nikâh 45; Tirmizî, Nikâh 8.


Cevap: Evlilere gerekli güzel bir dua

AYSEVEN
besmelei şerif çok hikmetli bir cümledir hayatın her anında kullanılması insana huzur güvenlik ve iman duygusu verir evlilik hayatındaki eşlerin birbirine yaklaşmasında da okunacak bu duadan ALLAH hayırlı nesiller verecektir


evlilere okuna cak dualar

Bu kategoride yer alan Namazı bırakmamak için dua başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Evlilere gerekli güzel bir dua Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.