Anasayfa
13 Ekim 2021, 15:52
sizden8
Abone


Aynı sureyi arka arkaya okuma

Şuara
Selamün Aleyküm
Konu başlıgını dogrumu yazdım bilmem.
Ben elli adet ihlas suresini okuyacagım.Hepsinin başında besmele çekmem gerekir mi ve hepsinin sonunda amin demelimiyim.
Aynı şekilde 3 İhlas bir Fatiha okurkende İhlasların her birinin sonunda amin demelimiyim?


Cevap: Aynı sureyi arka arkaya okuma

Desert Rose
< Ben elli adet ihlas suresini okuyacagım.Hepsinin başında besmele çekmem gerekir mi ve hepsinin sonunda amin demelimiyim.
Aynı şekilde 3 İhlas bir Fatiha okurkende İhlasların her birinin sonunda amin demelimiyim? >

Ve aleykumusselam ve rahmetullah
Hepsinin başında besmele çekilir,
tek,tek amin yerine hepsini bitirince
amin diyebilirsin kardeşim.
Cevap: Aynı sureyi arka arkaya okuma

Şuara
Çoktan beri kafama takılıyordu.Allah Razı Olsun


Cevap: Aynı sureyi arka arkaya okuma

bahadır emin
arkadaşlar bugün yatsıyı camide kılarken şöyle bişey oldu. grip olmuştum ve burnumdan su gibi akıntı geliyodu. son oturuşa gelmeden akıntı ağzıma girdi ve ben son oturuşta yutmamak için ettahiyyatüyü tam okuyamadım, yarım yamalak, kelimelerin çoğu çıkmadı. herhangi bişey gerekir mi? yeniden kılmak gerekir mi?


Desert Rose
< son oturuşa gelmeden akıntı ağzıma girdi ve ben son oturuşta yutmamak için ettahiyyatüyü tam okuyamadım, yarım yamalak, kelimelerin çoğu çıkmadı. herhangi bişey gerekir mi? yeniden kılmak gerekir mi?
>

Kardeşim ilk oturuşu terk etmek sehiv secdesini gerektirir.
son oturuş Hanefilere göre secdeden başını kaldırıp bir
miktar oturmak farz yani birşey okumadan oturmak
Ettehiyatüyü okumak vacibtir Şaffiye göre ilk oturuş sünnet
ikinci oturuş farzdır..Bu durumda son oturuşunu yapmışsın.
anlattığına göre kasıt yok mazeret var
iadesine gerek yok namazın geçerlidir kardeşim İnşaAllah.
Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Ben bugün arefe nedeniyle 1000 ihlas okudum ama hicbirinin başında besmele cekmedim yeniden okumalimiyim acaba lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.


arifselim
Her surenin başında mutlaka besmele çekilmelidir. İnşaAllah okuduğun ihlaslar geçerli ve makbul olur. Allah kabul eylesin.
Kayıtsız Üye
Kadınlardan gelen akıntı nedeniyle pamukla topa yapınca diğer namaza apdest bozulur mu ben safi mesebinde yim


arifselim
Dışarıya bir akıntı çıkmadığı sürece abdest bozulmaz bu şafiilerde de aynıdır. Lakin kesinlikle pamuk kullanılması ne dini açıdan nede sağlık açısından tavsiye etmiyoruz bu doğru bir şey değildir yani zararlıdır.

.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm belli bir hacet için akşamla yatsı arası 1000 ihlas ve fil suresi öneriliyor ancak kış vakti olduğu için vakitler kısa ve yetişmesi zor başında veya sonunda besmele çekmek adına bi dua var mıdır


Kayıtsız Üye
100 ihlas arka arkaya okunması halinde her seferinde besmele ile başlanması gerekir miAyetel kürsüyi arka arkaya okurken her defasında besmele okumak gerekir mi mesela 170 kez olucam başlarken besmele okumak yeterli mi


arifselim
Her sureye başlandığında besmele çekerek başlamak sünnettir. Yani her ihlas suresine başladığında besmele çekmelisin. Sayı ne kadar çok olursa sevabı da o kadar büyük olur.
1000 ihlas okurken besmele çekilir mi, ihlas suresi okurken besmele çekilir mi, her ihlasta besmele çekilir mi

Bu kategoride yer alan Gusül Problemleri Bitmiyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Aynı sureyi arka arkaya okuma Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.