Anasayfa
8 Mayıs 2021, 3:44
kadin
Yönetici

Adetliyken Allah ın 99 ismi Esma-i Husna’yı okuyabiliyor muyuz?

Kayıtsız Üye
Adetliyken Allah ın 99 ismini okuyabiliyor muyuz? Adetli olan kadın Esma-i Husna’yı okuyabiliyor mu ?


Yorum: Adetliyken Allah ın 99 ismi Esma-i Husna’yı okuyabiliyor muyuz?

arifselim
Adetliyken yasak olan kuranı kerimin okunmasıdır. Ama dua etmek, zikir çekmek veya her türlü tesbihalarla meşgul olmak yasak değildir. Esma-ül Hüsna da adetliyken okunabilir. Dinen bu esmaları adetliyken okumanın hiç bir sakıncası yoktur. Allah kabul eylesin.


Yorum: Adetliyken Allah ın 99 ismi Esma-i Husna’yı okuyabiliyor muyuz?

Kayıtsız Üye
S.a peki güsullu olan erkek yani güsül abdesti almamış erkek esmaları gusül abdestsiz okuyabilir mi, aslında erkeğin de okuyabiliceğini biliyorum bu cevaba göre ama yine sorayım dedim


Yorum: Adetliyken Allah ın 99 ismi Esma-i Husna’yı okuyabiliyor muyuz?

emre
Kadın istese de gusül alamaz çünkü adetlidir. Erkek neden gusülsüz kalsın ki? Erkek en geç 2-3 saat içinde gusül almak zorundadır. Yoksa namazı kılamaz ve günahkar olur.

Okudunuz mu?  Adet geciktirici ilaç kullanmak caizmi

Kayıtsız Üye
Anladım kardeşim çok teşekkür ederim soruma cevap verdiğin için Allah razı olsun senden Allah seni de beni de tüm müminleri müslümanları ve insanlığı dosdoğru yolundan ayırmasın cümlemizden böylece razı olsun inşAllah ve tüm müminlerin tüm günahlarını bağışlasın

Merhaba Cevşen abdestsiz veya adetliyken okunabilir mi?


arifselim
Merhaba kardeşim. Cevşen içerisinde bazı ayetler vardır. Özel olarak ayetler okunması adetliyken haramdır. Ama diğer bütün duaları adetliyken okumak caizdir. Cevşen içindeki ayetleri veya başka ayetleri de dua niyeti ile okumak caizdir diyen alimlerde vardır.


Kayıtsız Üye
Selamin Aleykum
Bayanlar özel günlerinde de Esma i Erbeiyn i Idrisiyye duasını okuyabilir mi?

Hocam Allahümme ya vedüd tesbihini çekmek istiyorum günde 400 defa abdest olmadanda çekebilirmiyim bir niyetim var ondan çekicem


Şem’a
Ve aleykümusselam
Kadınlar özel günlerinde esma duasını okurlar dini bir sakınca yoktur

Okudunuz mu?  Emziren kadının hamile kalması, süt emen çocuğa öyle bir zarar verir ki... (Hadis)

Kayıtsız Üye
İyi günler adetlikyen dilek (hacet) duası okunur mu dilek tesbihi çekilir mi


arifselim
İyi günler. Adetli olan bir kadın dilek dualarını veya dilek tesbihlerini okuyabilir. Bu tür duaları okumanın hiç bir sakıncası yoktur. Yasak olan sadece Kuran ayetlerini okumasıdır.


ülker
Selam hoca .bilmek isterdim adetliyken ayetülkürsu ezber biliyorsak eğer okumak olarmı ?ve yahut kurandan her hanki bir ayeti kayt etmişikse bir yerlere ordan okumak heyizliyken olarmı?


Hoca
Adetli ve cünüpken asla Kuran okunamaz


Kayıtsız Üye
Adetliykenden kapanarak ve normal abdest alarakmi okumaliyiz ya vedut duasını yoksa abdest almadan sadece niyet edip kapanarakmi okumaliyiz


mum
Kapanma ve abdest alma yok sadece okuyun ama saygıdan kaanırsanız siz bilirsiniz


Kayıtsız Üye
Hocam adetli iken özellikle korkulardan emin olmak için ayetler okunamaz mı? Allah (C.C.) O’na her an sığınmamızı ister diye inanıyorum.


mum
< korkulardan emin olmak için ayetler okunamaz mı? >
Adetli günde de sığınmanızı ister ama sığınmanın 100 çeşit yolu vardır neden inat edip yasaklanan (Kuran) için direnirsiniz anlamıyorum

Okudunuz mu?  Adet başlangıcının tam olarak belirtisi nedir

Kayıtsız Üye
Üflediğim suya çocuklarımıda içirebilirmiyim onlar içinde dilekler yazdım


Şem’a
Şifa ayetleri okunan suyu başkasına da içirilebilirsiniz. Allah şifa versin


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm
Benim Sorum şu olacaktı regl değilde tırnakların ojeliyken veya takma tırnakları olan kişi Allah c.c. İsimlerini ve kötülüklere karşı büyü nazar gibi için olan duaları okumasında Hergangi Bir günah varmı? Okuduğu duaları Kabul olmaması gibi bişey söz konusu mu?


arifselim
Aleykum selam. Bir kadın adetliyken de ayet dışında tüm duaları ve esmaül hüsnadan Allah’ın isimlerini okuyabilir, dua edebilir ve zikir çekebilir. Duaların kabul olup olmamasına karar veren Allah’tır. Oje, takma tırnaklar veya diğer makyajlı haliyle bir kadın elbette dua edebilir. Dua etmesi yasak değildir bu ayrı bir konudur. Ama bu kullandığı şeyleri Allah’ın rızasına aykırı olacak yerlerde ve kişilerin yanında kullanması haramdır.

Okudunuz mu?  Hamile kalmamak içi tüpleri bağlatmak günahmı?

Kayıtsız Üye
Bu yüzden kafam hep karışıkdı hocam Allah’ın ismini zikedebilirmiyiz bide besbele çekilirmi


Omer Faruk
Besmele de çekilir Allah da zikredilir kardeşim… Adetli kadın islama göre PİS değildir, Yahudilere göre pistir.


muvaffak
Adetli iken besmele çekebilir, Esma’yı zikredebilirsiniz. Farz olan ibadetler, namaz oruç gibi ibadetleri yapmanız haramdır. bunlar dışında zikredebilirsiniz.


adetliyken esmaül hüsna okunur mu, adetliyken Allahın isimleri okunur mu, adetliyken esmaul husna okunurmu

Bu kategoride yer alan Mahremsiz yolculuk başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Adetliyken Allah ın 99 ismi Esma-i Husna’yı okuyabiliyor muyuz? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.