Anasayfa
8 Temmuz 2022, 23:57
Gusul
Yönetici

Küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozulur mu?

Kayıtsız Üye
Boy abdesti aldıktan sonra büyük veya küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozulur mu?

2-İç çamaşırımıza bulaşan idrar,mezi,vedi bir sakıncası varmıdır?

ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN…


Küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozulur mu?

arifselim
Selamun aleykum. Vücuttan meninin şehvetle çıkması halinde gusül abdesti alınması gerekir. Şehvetsiz bir şekilde meninin çıkması hakkında ihtilaf olmuştur. Hanefilere göre şehvetsiz çıkan meniden dolayı gusül abdesti almak gerekmez. Mezi ve vedi gibi akıntılar ise sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerler necis olur temizlenmesi gerekir.


Cevap: Küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozu

Kayıtsız Üye
Merhaba, boşalma sonrasında, idrara çıkmama rağmen, penisimi sıvazladığımda az mikatrda sıvı geliyor. biraz hareket edip tekrar sıvazladığımda yine aynı sıvı geliyor. Bazan boşalma olmadan aklıma şehvetli şeyler geldiğinde de penisimden az miktarda sıvı geliyor, yine sıvazladıkça bu sıvı görülüyor. Abdet aldığımda acaba sıvazlarsam yine gelir mi, abdestim oldu mu olmadı mı diye şüpheye düşüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.


Cevap: Küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozu

Kayıtsız Üye
küçük abdesten sonra temizlenip kalktığımızda biraz hareket ettikten sonra uzvumdan kanalda kalan bir kaç damla ıslaklık oluyor bu ıslaklık abdest almama engel olurmu.


Kayıtsız Üye
Gusül iken ve acelen varsa ne yapmak gerekir


Kayıtsız Üye
bosaldim sonra temizledim idrar işedim sonra gusül abdesti aldım yine döl cikti ne yapmam lazim ?


Kayıtsız Üye
Küçük abdestimi yaptım, daha var gibi geldi yapmam için uğraştım mezi Yada meni geldi ama emin değilim nasıl anlıcaz sorun olur mu

Okudunuz mu?  Ramazanda uykudayken akıntı olmasında ne yapılır

Kayıtsız Üye
Şehvetli meni gelirken kendimi sıkıyorum az da olsa meni cıkıyor abdestim bozulur mu ?


Kayıtsız Üye
sıvı gelirse boyu abdesi geriliyorum


Kayıtsız Üye
arkadaşlar ben size sorum olcak şu sorumda ben idrarımı yaparken kalın ama mezi den küçük boyda bir sıvı var şevhetsiz geliyor abdest ala ala çok yoruldum namaz kılamıyorum artık bu cünüplükmüdür kılmamam gerekirmi


Harunnnnnnn
Gusül abdesti gerektirmez. İnsan yorulduğu zaman vücuttaki salgı dışarıya atar. Yani gusül almanız gerekmiyor. Sadece namaz abdesti gerektirir.


Kayıtsız Üye
Ben masturbasyon değil de elimle penisime bastirarak kendimi tatmin ettim ama 2- 3. Damla meni geldi bu beni cünüp eder mi çok az geldi onun yerine normal abdest alsam olur mu?


Kayıtsız Üye
ben her sabah uyandığımda idrarımla beraber sünen bir sıvı çıkıyor gece şehvetli rüya gördüğümü de hatırlamıyorum ne yapmalıyım o sıvı nedir gusül gerektirir mi?


Şema
küçük abdestten sonra gelen sıvı
< her sabah uyandığımda idrarımla beraber sünen bir sıvı çıkıyor >
Mezi ile Meni arasını fark etmek gerekir.
Bu sıvıların özelliklerini öğrenin ve öylece karar verin.


Kayıtsız Üye
S.Aleylüm , Çok önemli bir sorum olacak;
Telefonumdaki bir dergi uygulamasında geziniyordum ancak çıplak kadın fotoğrafları gördüm dolayısıyla azdım bende penisimle oynadım tam boşalacağım zaman uzvumu tuttum ve meni çıkmasını engelledim hemen ardından işedim ,işerken beyazımsı bir sıvı çıktı meni olduğunu düşünüyorum asıl problem şu ki oruçtum peki eğer o sıvı meni ise guslüm bozulur(mu) dolayısıyla orucum bozulur(mu) ve kaza/kefaret gerekir mi.

Bazı kaynaklara göre ;
önce şehvetle yerinden ayrılıp ancak idrar kanalında kalan meninin daha sonra işeyip veya uyuduktan sonra çıkmasının guslü gerektirmediğini okudum ve buna dayanarak şu yorumu yaptım bu duruma göre işerken meniyi attığım için guslüm bozulmaz guslüm bozulmazsa orucum bozulmaz dolayısıyla kaza/kefaret gerekmez orucumu tutmaya devam edebilirimişeme sırasında meni gelirse oruç bozulur mu .Doğru düşünüyor muyum
Lütfen Acilen Yardımcı Olun..

Okudunuz mu?  Namaz abdestinde burna su çekme nasıl olmalıdır ?

Kayıtsız Üye
küçük abdestten sonra gelen sıvı vedi abdesti bozar mı


AKayıtsız Üye
Sa arkadaşlar ilk bas idrarumm yaptim sonra bosaldim ondan sonrada biraz bekledim idrarim gelmedi ben abdest aldim kabul olurmu acil ….


@hmet
< biraz bekledim idrarim gelmedi >
Yıkandıktan sonra meni çıkmamış ise sorun olmaz.
Meni çıkarsa, idrar yapmadığın için tekrar yıkanman gerekir.


BERRAK SIVI
Berrak Bir Sıvı Çıkıor Güsül Gerekirmi (ERKEK)


Kayıtsız Üye
a dostlar yorum yazacaginiza yazıyı okumuş olsanız herşeyi anlar soruya gerek kalmaz.

Allah razı olsun kardeş paylaşım dan dolayı


Kayıtsız Üye
merhaba ben penisimle oynarken sertleşti kalktı ve biraz sonra meni akmadan bıraktım ve yapmadım idar yaptığım zaman meni gelir mi ?


Kayıtsız Üye
ben burada kafa yorucagıma gusül abdestini çoktan almıştım en iyisi şüphe olmaması için gusül alınız..


Kayıtsız Üye
Ben kücük abdestimi yapmadan normal abdesti ve boy abdesti aldım daha sonra abdest alma işlemini bitirdikten hemen sonra küçük abdestim geldi ve tekrardan almadan abdesdimi aldım çıktım sonradan tekrar mı abdest almam gerekliydi?


Şema
< tekrardan almadan abdesdimi aldım çıktım sonradan tekrar mı abdest almam gerekliydi? >
Gusülden önce idrar yapmak şart değildir, idrar yapmanın amacı döl yolunda meni kalmışsa çıkması içindir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum
Uykudan kalktikdan sonra tuvalete gittim sonra temizlerkene elime bir damla degi sivi gibiyidu cünku uzadi bir 5 cm beyaz idi sorum simdik orucum bozuldumu?


arifselim
Aleykum selam. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır eğer buna uyuyorsa bu mezidir ve mezi gusül gerektirmez. Yok eğer rengi beyaz ve yoğun ise bu cünüp eder.

Okudunuz mu?  Guslü sadece farzlarıyla alsak geçerli olur mu

Kayıtsız Üye
Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.merak ettiğim takıntım,uykudan şehvetle uyanıp,idrara giderken cinsel organımdan sperm gelmemiş olması,hemen küçük abdestimin gelip yapmış olmam guslü gerektirirmi.şimdiden teşekkür ederim

Merhaba
Her sabah kalktığımda yatağımda veya camaşırımda ıslaklık olmuyor. Fakat ucunu sıktırınca çok azda olsa elime yapışkan bir şey geliyor. Rüyada şehvetlenmediğim zamanlardada bu durum oluyor. İdrar bittikten sonra kontrol ettiğimde hafif yapışkan bisey oluyor. Cünüp olup olmamaktan şüpheye düşüyorum. Ve gusül abdesti alıyorum malesef. Gusül gerekli mi sizce ? Çok önemli acil cevap gerekli


klav
Meni yoksa guslede gerek yok. Meni bir iki damladan çok daha fazladır.


Kayıtsız Üye
Ben 16 yaşındayım gece yatarken ereksiyon oldum sonrasında lavaboya gidip idrarımı yaptım ardından yapışkan ve akışkan bir madde geldi ama tam olarak beyazmı yoksa saydammı bilmiyorum bu durum gusül gerektirirmi ve namaza mani olurmu


Selam2
Sadece meni gelmesi durumunda gusül almak gerekir. Gelen mezi ise gusül alman gerekmiyor.


Kayıtsız Üye
Bir video da bir sey görüp şehvet gelse,ama uzvundan bir şey gelmese 5 dakka sonra tuvalette idrari yaparken bir sivi gelse gusl lazim olur mu


emre
Meni gelmedikten sonra gusül alman gerekmiyor.


Kayıtsız Üye
Tuvalete çıktıktan sonra tekrardan gitme hissi yani ucunda kalma hissi oluyor bu durum gusül almama engel mi ya da aldığım boy abdestleri sahih olur mu ya da sıkıntı olur mu ?

Allah razı olsun..


arifselim
Bu tür hisler gusül gerektirmez ve aldığın gusüller de geçerlidir. Genellikle bu hisler geçersiz vesveselerden dolayı meydana gelir. Bu hissi önemsemene gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum namazdan sonra baktim pamuk ustunde bidamla kan akmis abdest bozarmi veya gusül gerektirimi

Okudunuz mu?  Bayanlar için vajinadan muayene olunca gusül gerekirmi?

arifselim
Aleykum selam. Bir damla kan akmışsa hem abdest hemde namaz bozulur. Adet dönemi bitmiş olan bir kadından gelen kan akıntısı gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Merhabalar,, esin kadinin cinse organina dokunup sonra vucuna dokunduysa…ve gelen akinti varsa..abdestten önce vucudu yikamak sartmidir


mum
Akıntı yıkanır yani bulaşan yer sadece…. gusül almaya gerek yoktur


Kayıtsız Üye
Uykuda iken boşalsak ama bir damla ve yapışkan gibi değil üstelik o günün gecesinde gusül aldıysak yeniden gusül gerekirmi oruç ve gusül bozulurmu


ACİLSERVİS
Rüyalanmak gusül gerektirir ve orucu bozmaz. Ayrıca meni bir damla değil çok daha fazladır.


Erdemmmssaa
İdrardan sonra bir sıvı geldi ama şehvetsiz yani kalkmadan hüç aklımda yoktu sıkısmıstım tuvalete girdim idrarımı yaptım ve sonrasında ucunda var gibi hissettim sonra az bişey zorladım kalan idrar çıksın diye ama yapıskan bir sıvı çıktı abdest almam gerekirmi sürekli oluyor 1 haftada bir felan lütfen bilir kişiler cevap yazsın yalan yanlış seyler soylemeyin


ACİLSERVİS
Mezi gelmesi gusül gerektirmez. Necistir bulaşan yerleri değiştirmek / yıkamak gerekir.


Kayıtsız Üye
benim bildiğim kadarıyla penise herhangi bir müdahale olmadan açık resimlere bakıldığında idrardan sonra gelen sıvı vedidir. az miktardadır yapışkan koyu beyazdır ve guslü gerektirmez. meni şehvetle ve kasılarak, fışkırarak gelir.


küçük abdestten sonra gelen sıvı, küçük abdest yaparken sperm gelmesi, vedi abdesti bozar mı

Bu kategoride yer alan İsmid sürmesi akar mı ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Küçük abdest sonrası gelen sıvılar mezi,vedi veya meni şehvetsiz geldi zaman boy abdesti bozulur mu? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.