Anasayfa
8 Mayıs 2021, 4:53
Gusul
Yönetici

Çürük dişime kanal tedavisi uygulandı, eve geldiğimde gece ihtilam oldum gusül abdestini nasıl almalıyım?

Kayıtsız Üye
Çürük dişime kanal tedavisi uygulandı, eve geldiğimde gece ihtilam oldum gusül abdestini nasıl almalıyım?


Cevap: Çürük dişime kanal tedavisi uygulandı, eve geldiğimde gece ihtilam oldum gusül abdestini nasıl almalıyım?

Ecrinim
Diş doldurmak bir tedavidir. Tedavi edilen uzvun üstünün -sargı, dolgu, alçıya alma gibi- geçici veya devamlı olarak kapatılması gerekiyorsa (tedavi bunu gerektiriyorsa) kapatılır. Kanal tedavisi de bu bağlamda değerlendirilir.
Dolgu, sargı, alçı yapılırken hastanın abdestli ve gusüllü olması da gerekmez. Abdestli olmak, yaranın, çürüğün, kırığın üstünü kapatırken değil, sağlam ayağa, üzerine meshetmek üzere mest giyerken gereklidir

Sakarya İl Müftülüğü


kanal tedavisi gusül

Bu kategoride yer alan Gusül abdesti alırken şampuan veya sabun kullanılabilirmi?yoksa sadece suyla mı gusül yapılabil başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Çürük dişime kanal tedavisi uygulandı, eve geldiğimde gece ihtilam oldum gusül abdestini nasıl almalıyım? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.