Anasayfa
9 Mayıs 2021, 1:18
aile
Yönetici

Evliler mi, bekarlar mı daha mutlu?

Fetva Meclisi
Evliler mi, bekarlar mı daha mutlu?

TÜİK tarafından yapılan bir araştırma, evli erkeklerin bekar erkeklere göre daha mutlu olduğunu ortaya çıkardı..

TÜİK’in "Yaşam Memnuniyeti" araştırmasında Türkiye’de 18 ve daha yukarı yaştaki bireylerin yüzde 62,1’inin kendini mutlu olarak ifade ettiği, 2011 yılında evli bireylerin yüzde 65,5’i mutluyken evli olmayanlarda bu oranın yüzde 52,9 olduğu ortaya çıktı.

KADINLAR MI, ERKEKLER Mİ DAHA MUTLU?

Araştırma hakkında bilgi veren TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, 2010 yılında bireylerin yüzde 61,2’si kendini mutlu, yüzde 10,7’si mutsuz olarak ifade ederken 2011’de mutlu oranının yüzde 62,1’e yükseldiğini, mutsuz oranınınsa yüzde 9,9’a düştüğünü belirtti. Aynı yıl kadınlarda mutluluk oranının yüzde 64,6, erkeklerde 59,5 olduğunu söyledi. Yaş gruplarına göre de mutluluk seviyesiz değiştiğini vurgulayan Mehmet Akyol, "18-24 yaş grubundaki bireylerde mutluluk oranı yüzde 69,5’ken 65 ve daha yukarı yaştakilerde yüzde 57,8’e düşüyor. Eğitim düzeyi arttıkça mutluluk da artmakta. 2011 yılında ilkokul mezunu olanlarda mutluluk oranı yüzde 61,1’ken yüksekokul ya da fakülte mezunlarında yüzde 66,7’ye yükseliyor." dedi.

AİLE MUTLULUK KAYNAĞI

Bireyleri en çok, aileleri ve sağlıklı olmanın mutlu ettiğini dile getiren Akyol, "Kendilerini en çok ailenin mutlu ettiğini ifade edenlerin oranı yüzde 73,8 iken kendilerini en çok sağlıklı olmanın mutlu ettiğini ifade edenlerin oranı yüzde 72,8’dir. Kendi geleceklerinden umutlu olan bireylerin oranı yüzde 75,2. Kadınların yüzde 74,9’u, erkeklerinse yüzde 75,5’i kendi geleceklerinden umutlu olduklarını belirtiyor." şeklinde konuştu.

DAHA UCUZ ÜRÜN TÜKETİYORUZ

Bireylerin daha ucuz ürünler almaya başladığını belirten aktaran Akyol, şöyle devam etti: "Ekonomik gelişmeler karşısında bireylerin yüzde 54,2’si 2010 yılında daha ucuz ürün tükettiğini belirtirken 2011 yılında bu oran yüzde 55,7’ye yükselmiştir. Buna karşılık 2011 yılında bireylerin yüzde 32,3’ü borçlanmış, yüzde 26’sı tasarruflarında azalma olduğunu ifade etmiştir."


Cevap: Evliler mi, bekarlar mı daha mutlu?

EHLİMAN
Evliler mi bekarlar mı mutlu bilmiyorum. Evlilere sorsanız evliler şikayetçi olurlar. Bekarlara sorsanız onlar durumlarında şikayetçilerdir. Güzel bir evlilik hayatı yaşayan kişiler tabi ki daha mutlulardır.


evliler mi daha mutludur bekarlar mı

Bu kategoride yer alan Susmak ve Konuşmak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Evliler mi, bekarlar mı daha mutlu? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.