Anasayfa
7 Mayıs 2021, 20:16
Namaz
Abone


Teheccüd namazı hiç uyumadan kılınabilir mi?

gizemözlem
teeccüh gece uykuda n kalkınca kılınan namaz hiç uyumadan kılınabilir mi mesela yatsıdan sonra… uyuyup uyandıktan sonra kılmak şartı mı var


teheccud namazı uyumadan kılınabilir mi

Muhasibi
teheccud namazı uyumadan kılınabilir miHanefi Mezhebine Göre Uyuma Şartı Yoktur… Uyumak sonra uyanıp teheccüd kılmak en sevaplısıdır çünkü nefse zor gelir


Teheccud namazi

Suleyla
SelamunAleykum
Ben çok uyku sorunu yasayan bir insanim..bazen hiç uyuyamadan sabah namazımı kilarim….simdi diyecegim….hic uyumadan teheccut namazı nasi.kilabilirim….
Yada bu konuda ne yapmam lazim bilgi verirmisiniz….?
Simdiden Allah Razi Olsun….


Yorum: Teheccüd namazı hiç uyumadan kılınabilir mi?

@hmet
Uyumadan kılnan namazd aimam azama göre teheccüd sayılır ama sevabı diğerine göre daha azdır.
İmam şafiiye göre uyuyup uyanmak teheccüd için şart
uyumadan teheccüd kılınır mı, teheccüd namazı uyumadan kılınır mı, teheccud namazı uyumadan kılınırmi

Bu kategoride yer alan Hacet Namazı Nedir? Nasıl Kılınır? Hacet Duası Nedir? Hacet Namazı Ne İçin Kılınır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Teheccüd namazı hiç uyumadan kılınabilir mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.