Anasayfa
7 Mayıs 2021, 14:07
Oruc
Yönetici


Regli sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı?

Kayıtsız Üye
adetim biteli 1 hafta oldu ama bugün kana benzer akıntım oldu oruçluydum orucum bozuldu mu


Yorum: Regli sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı?

mum
Adet bitiminden sonra gelen lekeler adetten sayılmadığı için oruç bozulmaz devam edin.
Ara leklerine dinde istihaza denir ki bunlar hastalıktandır
Yorum: Regli sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı?

Kayıtsız Üye
Ben regl oldum. Ve bu yüzden orucun ilk 3 gününü yedim. 11 gün gecti ve kahverengi siyah leke geldi tuttuğum oruclarım hepsi kaza mı oldu. Adet günümden 15 gün geçmeli miydi kaza olmaması için??


Yorum: Regli sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı?

mum
Sözünü ettiğiniz leke adet lekesi değil, yada ilk 3 günler regl değildiniz buna siz karar vermelisiniz
Ya baştaki adet değildi yada şimdiki


Kayıtsız Üye
Normalde 5 gün regl oluyorum ama bu sefer 6 gün sürdü ve ben emin olduktan sonra boy abdesti aldım niyet ettim oruçluydum kahverengi leke gördüm bir damla kadar orucum bozulur mu tekrar boy abdesti almak zorunda mıyım———–

Adetim bitti diyip iki defa banyo yaptım ama leke gördüm bunula beraber beyaz akıntıda görüyorum orucuma devam edebilirmiyim
Ensar
Bu durumda sizin orucunuz malesef bozulmuş olur, tekrardan gusül abdesti almanız gerekmektedir. Ramazan ayından sonrada bu günü kaza edersiniz.


kahverengi akıntı orucu bozar mı, adet sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı, kahverengi akinti orucu bozarmiBu kategoride yer alan Kusmuk yutmak orucu bozar mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Regli sonrası kahverengi akıntı orucu bozar mı? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.