Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:04
saglik
Yönetici

Saç hakkında bilinmesi gerekenler

ebuturab
Beyaz saç asla dökülmez. Yanlış!
Diğer renkteki saçlar gibi, beyaz saçlar dökülebilir. Renk değişimi, saç dökülme oranını etkilemez. Beyaz saçların daha az ya da çok dökülmesi söz konusu değildir.

Jöle kullanmak zararlıdır, saçları döker. Hayır! Jöle, saç spreyi ya da köpük gibi ürünler başına saç dökülmesine yol açmaz.
Babanızın saçları dökülüyorsa, sizin de dökülme sorunu yaşayacağınız kesin. Yanlış, genetik özelliklerin yarısı anneden, yarısı babadan gelmektedir. Bu nedenle yanlız babaya bakılarak kesin bir yargıya varılamaz. Anne tarafından gelen genetik zemin, anne tarafının erkek akrabalarından gelen genler tarafından belirlenir.
Saçlarınızı ne kadar sık uçlarından kestirirseniz, o kadar çabuk uzar. Saçları sık olarak uçlarından kestirmenin çabuk uzaması üzerine değil ancak sağlıklı görünmesi üzerine etkisi olabilir.
Saçları sıcak su ile yıkamak köklere zarar dökülmeyi hızlandırır. Saçları sıcak su ile yıkamak saçlara zarar vermez.
Saç ekimi sonrası ekilen saçlar da dökülebilir.
dökülebilir. Ekilen saç dökülürse bir daha çıkmaz. Hayır. Ekilen saçlar kökleri ile birlikte ekildikleri için ve dökülen kısım sadece görünen teller olduğu için saçlarınız tekrar uzayacaktır.

Ekilen saçlara özel bir bakım uygulamak gerekir. Hayır! Ekilen saçlar herhangi bir özel bakım istemez.
Saçlarımızı ne kadar çok fırçalarsak kadar güçlenir. Yanlış! Sık fırçalamak mekanik travma etkisi yapacağı için saçlarda dökülmeye bile yol açabilir.
Her saç kökünde tek bir saç teli vardır. Hayır! Her kökte 1-4 (ortalama 2.5) saç teli bulunur.
Uzun saç, kısa saça oranla daha fazla dökülür. Yanlış! Dökülen uzun saç kısa saça oranla daha gözle görülür olur.
Ne kadar kısa kestirirsek saçımız o kadar gür çıkar. Hayır. Ne kadar kestirirseniz kestirin; kök sayısı sabit kalacaktır.
Bir önceki yazımız olan Teninizin rengini açmak ister misiniz? başlıklı makalemizde güzellik önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap: Saç hakkında bilinmesi gerekenler

EHLİMAN
Saç dökülmesi genellikle aileden gelen bir özelliktir.Yani babanın saçı dökülmüş ise sizinde dökülme şansınız yüksek demektir.Fakat saçın ihtiyaç duyduğu besinleri ve vitaminleri almak gereklidir.En azından geciktirmek mümkün olabilir.


saç hakkında bilinmesi gerekenler, Saç spreyi

Bu kategoride yer alan Sebze ve Meyvelerin Göz Sağlığımıza Faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Saç hakkında bilinmesi gerekenler Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.