Anasayfa
12 Eylül 2021, 23:07
Gusul
Yönetici


Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi?

Kayıtsız Üye
Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi? Niyet etikten sonra banyo yapmak gusül olarak kabul edilir mi ?


Yorum: Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi?

arifselim
Guslün farzları olan ağza ve burna su vermek ile bütün vücudun ıslanması yerine gelirse elbette banyo yapmakla gusül bu şekilde gusülde alınmış olur.
Niyet Edip Banyo Yapmak Gusül Olur Mu?

KayıtsızÜyez
Herkese selamlar. Ben cenabet iken gusül almaya niyetlenerek banyoya giriyorum, ağzıma burnuma su verip, şampuanlanıp sabunla keseleniyorum ve durulanıyorum ama her yerimi ıslatıyorum. Bu yaptığımla guslüm kabul olunur mu?


Yorum: Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi?

Ensar
Sevgili kardeşim Ameller niyetlere göredir. Evet bu durumda edilen gusül geçerlidir, içiniz rahat olsun. Gusül için en önemli şey niyet ve hiç-bir yerin kuru kalmaması dır.


banyo yapmak gusül yerine geçer mi, niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi, banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer miBu kategoride yer alan Gusül ve yara kabuğu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.