Anasayfa
7 Mayıs 2021, 14:37
Oruc
Yönetici


Hıristiyanlar nasıl oruç tutar?

Kayıtsız Üye
Hıristiyanlar nasıl oruç tutar? Hristiyan olan bir kişi nasıl oruç tutmaktadır açıklar mısınız ?


Cevap: Hıristiyanlar nasıl oruç tutar?

Desert Rose
Hristiyanlıkta oruç
Büyük Perhiz
Hıristiyanlık inancında Paskalya döneminde, 49 gün boyunca hayvansal gıdaları yememek kaydı ile oruç tutulur. 2. yüzyılda yazılan Didakte kitabında Mesih inanalarına çarşamba ve cuma günü oruç tutmalarını buyurmuştur. 2. yüzyıldaki kiliselerin bu orucu Diriliş Bayramı’ndan önce (paskalya) tuttukları bilinmektedir. İslamiyet’teki gibi oruç zamanında tüm dünyevi gıdalardan uzak tutmaması nedeni ile oruç yerine perhiz ifadesi de kullanılabilmektedir.

Kaynak: Diyanet.gov.tr , tr.wikipedia.org ,
Ö.D.
hristiyanlar nasıl oruç tutar, paskalya orucu nasıl tutulur, hıristiyanlar oruç tutar mı

Bu kategoride yer alan Namaz ve oruç adanabilir mi? Namaz ve oruç adağı nasıl yerine getirilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! 2021-2022 Ders ve Çalışma Kitapları TIKLA!
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hıristiyanlar nasıl oruç tutar? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.