Anasayfa
9 Haziran 2021, 23:47
Sohbet
Yönetici

Şunu yaparsam gözüm kör olsun demek yemin midir?

ismailismail
Şunu yaparsam gözüm kör olsun demek yemin midir?


Cevap: Şunu yaparsam gözüm kör olsun demek yu yemin midir?

Hoca
Yemin Allah ismiyle olur.
Bu bir bedduadır, yemin değildir.


Büyük yemini bozdum?

Kayıtsız Üye
Merhabalar herkese bir olay için kuran çarpsın Allah 2 gözümü kör etsin ki yapacam dedim fakat yapmadım. Hemen tövbe ettim. Bunun günahı nedir? Nasıl kurtulurum bu gunahtan?


Yorum: Şunu yaparsam gözüm kör olsun demek yemin midir?

arifselim
Bu dediklerin bir yemin değildir ama böyle sözler söylemek kişinin kendi kendisine beddua etmesidir. Kendine beddua etmek de ne kadar çirkin ve tehlikeli olduğu çok açıktır. Tövbe istiğfar et ve bir daha asla böyle beddualar etme.


şunu yaparsam şöyle olsun demek, iki gozum kor olsum yeminmi

Bu kategoride yer alan Besmele Nedir? Kısaca Anlamı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Şunu yaparsam gözüm kör olsun demek yemin midir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.