Anasayfa
6 Ağustos 2021, 23:55
Zikir
Yönetici


Kemikler İç Organları Nasıl Korur?

seyit
Kemikler İç Organları Nasıl Korur?

İnsan vücudunun her noktası, Yüce Allah’ın eşsiz sanatını gösteren sayısız delille doludur. Allah, Kur’an-ı Kerim’in Bakara Suresi’nde, insanın yaratılışındaki mükemmelliğe şöyle dikkat çeker:"…Kemiklere de bir bak nasıl biraraya getiriyoruz, sonra da onlara et giydiriyoruz?…" (Bakara Suresi, 259)

Kusursuz bir dizilime sahip olan kemikler, dışarıdan gelen darbeleri emebilecek esneklikte çok özel bir malzemeden oluşurlar. Bu nedenle insan bedeninde hayati öneme sahip olan tüm organlar, özel sistemlerle koruma altındadırlar. Sözgelimi kafatası kemiği, insanın hayati organı olan beynini, olabilecek en özenli şekilde korur. Nitekim anne karnındayken birbirinden bağımsız olan kafatası parçaları, zamanla büyüyerek adeta bir bulmacanın parçalarının biraraya getirilmesi gibi, birbirlerine monte olurlar. Doğumdan bir süre sonra ise, insan beynini koruyacak en mükemmel yapıya kavuşurlar. Bunun yanısıra kalp ve akciğerleri göğüs kafesi korurken, omuriliği de omurga güvenlik altında tutmaktadır. Çünkü vücudun en önemli organlarından biri olan omuriliğe gelebilecek en ufak darbe ya da hasar, insan bedeninin felç olmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle omurga kemikleri hem çok sert, hem de çok dayanıklı olarak yaratılmışlardır.


Cevap: Kemikler İç Organları Nasıl Korur?

rana
Allahu ekberpaylasim icin Allah c.c. razi olsun seyit abi


Yanıt: Kemikler İç Organları Nasıl Korur?

sanal ankebut
Eeee ALEMLERİN RABBİ yaratıyor..okudukça , öğrendikçe insanın yakını artıyor..Şüphesiz ALLAH’ın her yarattığında akıl sahipleri için nice ayetler vardır..

ama akıl sahiplerine..
Cevap: 5 Soruda Kemiklerimizin Mucizevi Yapısı

@hmet
İnsanoğlu mükemmel yaratılmış
kemiklerin yaratılışı ile birlikte (ve ksevnal izame lehma) ayetinde kemiğe nasıl et giydirilmiş baksınlar


ic organlari.nBu kategoride yer alan Hayvanların Allah'ı Zikretmesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kemikler İç Organları Nasıl Korur? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.