Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:02
saglik
Yönetici

FastFood’un Faydaları Saymakla Bitmiyor

zekaikc
Astım, egzama ve burun iltihabı yapıyor
‘Fast food çocuklarda astım, egzama ve burun iltihabı riskini artırabilir’ açıklaması geldi.

Ayaküstü beslenme şeklinin çocuklarda astım, egzama ve burun iltihabı rahatsızlıklarıyla bağlantılı olduğu belirlendi.

Bilim adamları, 51 ülkede 13-14 yaş grubundaki 319 bin çocuk ile 31 ülkede 6-7 yaş grubundaki 181 bin çocuğun sağlık durumuna ilişkin verileri inceledi.

Çocukların her hafta ne yedikleri, astım, burun iltihabı ve egzama belirtileri olup olmadığı ebeveynlere soruldu.
Haftada 3 ya da daha fazla kez ayaküstü beslenen ilk gruptaki çocukların astım, burun iltihabı ve egzama riskinin yüzde 39, diğer gruptakilerin yüzde 27 olduğu görüldü.

Haftada 3 ya da daha fazla porsiyon meyve yiyen ilk gruptakilerde hastalık belirtilerinin yüzde 11, ikinci gruptakilerde yüzde 14 azaldığı saptandı.

Ayaküstü yenen besinlerin fazla doymuş yağ ve trans yağ asitleri içerdiğini belirten bilim adamları, bu yağların ve asitlerin bağışıklık sistemini etkilediğine dikkati çekti. Araştırma, ”Thorax” dergisinde yayımlandı.

http://www.tumhaber.com.tr/HaberOku.php?haber_id=120687


Cevap: FastFood’un Faydaları Saymakla Bitmiyor

EHLİMAN
Fast food denilen ayak üstü yenen yemeklerin sağlık sorunları oldukça fazladır.Hazır besinler dondurulma yolu ile muhafaza edilmekte ve bunlarda etlerin çözünmesi sonucu bakterilerin oluşmasını sağlamaktadır.


Cevap: FastFood’un Faydaları Saymakla Bitmiyor

Kayıtsız Üye
fast foodun hiç yararlari yok kimse yararlari arastirmasin ben araştırdim hic bir sey bulamadim munazara yapacaksaniz fast foodun yararini savunun


fast food faydaları, Fastfood faydaları, fast food yararlari

Bu kategoride yer alan SİGARA ve ALKOL Kullanmakla İlgili Sözler (Sloganlar !) başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

FastFood’un Faydaları Saymakla Bitmiyor Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.