Anasayfa
7 Mayıs 2021, 13:40
Sure Ayet
Yönetici

Ayetel kürsi nerelerde okunur

Ayetel kürsi nerelerde okunur

Kayıtsız Üye
Ayetel kürsi nerelerde okunur Ayetel kürsinin nerede okunması bu konuyla ilgili bilgi verir misiniz


Cevap: ayetel kürsi nerelerde okunur

Fetva Meclisi
forumduasi.com/kuran-ile-ilgi-yazilar-makaleler/14602-ayetel-kursi-arapcasi-anlami-ve-videosu.htmlAyetel Kürsi Bakara Suresi’nin bir ayetidir. Bu ayetin fazileti hakkında forumduasi.com/hadis-tarihi-hadis-usulu/hadisler de mevcuttur. Her zaman ve zeminde, sıkıntıda, darlıkta, bollukta okunabilir. Ayet olduğu için forumduasi.com/hanefi-mezhebinde-namaz-ve-kilinisi/namazda da okunur. Uyurken bu ayeti okuyup yatmak da iyidir. Her türlü şeytan ve cinlerin şerrinden Allah’a sığınarak bu ayet okunabilir.

Okudunuz mu?  Kerahat vakti ile ilgili ayetler var mıdır bu sadece hadiste geçen bir şey midir?

Doç. Dr. Mustafa Karataş

Ayetül Kürsi’nin okunması hakkında bazı forumduasi.com/hadis-tarihi-hadis-usulu/Hadisler

"Cibril bana geldi. Cinden bir ifrit sana tuzak kurmak istiyor. Yatağına girdiğin zaman forumduasi.com/kuran-ile-ilgi-yazilar-makaleler/14602-ayetel-kursi-arapcasi-anlami-ve-videosu.htmlAyetel Kürsi‘yi oku. Yani yatmadan evvel forumduasi.com/kuran-ile-ilgi-yazilar-makaleler/14602-ayetel-kursi-arapcasi-anlami-ve-videosu.htmlAyetel Kürsi‘yi oku." dedi."

"Kim farz olan her forumduasi.com/hanefi-mezhebinde-namaz-ve-kilinisi/namazın ardından Ayet’ül Kürsi okursa ondan sonraki forumduasi.com/hanefi-mezhebinde-namaz-ve-kilinisi/namaza kadar mahfuz kalır." Buforumduasi.com/hadis-tarihi-hadis-usulu/hadis sebebiyle her farz namazdan sonra ayetül kürsi okunur.

Okudunuz mu?  Kuranı kerimin en uzun suresi hangisidir

"Kim sabah çıkınca Ayetül Kürsi ile Ha-mim tenzilül kitabi minellahil azizil alim suresinin evvelindeki iki ayeti okursa o gün akşama kadar (bela ve kazalardan) mahfuz kalır. Kim de akşama dahil olunca onları okursa o gece sabahlayıncaya kadar mahfuz olur."

"Uyurken ayetel kürsi okuyana şeytan yaklaşmaz." (Bkz. Kütüb-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan )

Okudunuz mu?  İnsan onuru ile ilgili ayetler

Cevap: ayetel kürsi nerelerde okunur

Kayıtsız Üye
Namazda okunmaz mı yani


Cevap: ayetel kürsi nerelerde okunur

Kayıtsız Üye
Farz namazlarından sonra tesbihatte (Şafii mezhebi) okunur.


Kayıtsız Üye
ya kusura bakmayında nasıl anlatım namazın neresınde okunur mesala namazda durukenmi vaya namazı kıltıktan hemenmi yahut tesbıh cektıkten sonramı

Okudunuz mu?  Kalp temizliği hakkında Ayetler Hadisler sözler

yasemin
Ayetel- Kürsi Namazda Okunur mu?
Ayete-el kürsi namazda okunur. Namaza başlanıldığında ilk önce besmele ile sübhaneke okunur. Sonra euzü besmele ile Fatiha suresi okunur. Fatiha’dan sonra da zammı sure okunur. Bu zammı sure 4 rekâtlı farzların son iki rekâtı hariç bütün rekâtlarda okunur. Sünnetlerin ve iki rekâtlı farzların ve vitir namazının bütün raketlerinde zammı sure okunur ve okunması da vaciptir. Zammı sure, namazda kuranı kerim ayetlerinden bir miktar okunan ayete ve sureye denir. Bu zammı surenin en az üç ayet olması lazımdır. Zaten kuranı kerimin son sayfalarında bulunan sureleri namazda zammı sure olarak okuyoruz. Bu bilinen surelerin dışında kuranı kerimin her hangi bir ayeti de okunabilir. Ayete-l kürsi de kuran-ı kerimde geçen bir ayet olduğu için zammı sure olarak namazda okunabilir. Yalnız şuna dikkat edilmelidir ki 2. rakette okunan zammı sure 1. Rekâtta okunan zammı sureden daha uzun olmamalıdır. Bu şekilde okumak namazın mekruhlarındandır. 1. Rekâtta okunan zammı sure uzun 2. Rekâtta okunan zammı sure ise 1. Rekâttakinden kısa olmalıdır.

Okudunuz mu?  Kuranı kerimdeki secde ayetlerinin yerleri nerededir

Kafanızı fazla karıştırmayalım Ayetel kursi namazda okunur mu sorusunun kısa cevabı Kuran-ı Kerim içerisinden bir ayet olduğu için fatiha süresinden sonra okunabilir. Namaz sonrasında da okunabilir , tesbihat esnasında .

Kaynak Göstermek Zorunludur: http://www.ayetel-kursi.com/ayetel-kursi-namazda-okunurmu.html#ixzz3RtGF8TuS


Kayıtsız Üye
Hz Şems ve Hz Mevlana’nın bıle yaptıgı bir zikirdir Hz Veysel Karane Zikri… Yaşayın ve görun bu zıkrı okuyanlara neler yapamıs ve neler görmüş

Okudunuz mu?  Cuma Süresi Nüzul Sebebi

Kayıtsız Üye
Aynen bende onu merak ediyorum mesela oglen namazının farzini kilip selam verdikten hemen sonra okuyup daha sonra son sünneti kilsak boyle olur mu yoksa komple namaz bittikten snra mi okunacak


Şem’a
namazdan sonra ayetel kürsiyi isterseniz farzdan sonra isterseniz sünnetlerden sonra okuyun Peygamberimiz ikisini de yapmış

Okudunuz mu?  Buruc Süresi Nüzul Sebebi

ayetel kursi duası nerelerde okunur, ayetel kürsi nerelerde okunur, ayetel kürsi namazda nerede okunur

Bu kategoride yer alan Ayetel kürsi nerede indirilmiştir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Ayetel kürsi nerelerde okunur Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.