Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:03
saglik
Yönetici

Yeni doğan bebekler günde ne kadar kaka yapar

ebuturab
yeni doğan bebekler günde ne kadar kaka yapar

yeni doğan bebeklerde dışkı sorunları anne sütü ve aldığı mamalardan kaynaklanır. Yeni doğan bir bebek günde 7-8 kere kaka yapabilirken, 7-8 günde bir kere de kaka yapabilmektedir. Bu durumun, bebeğin kaka yapması ile doğrudan bir ilişkisi vardır. Bu yüzden eğer bebek kaka yapamıyorsa ve bu durum onu rahatsız ediyorsa, 2-3 günde bir fitille kaka yaptırılır. Ama bebek rahatsız olmuyorsa, kaka yapması için bir haftaya kadar beklenebilir. Yalnız, bebeğin makatında fistür denilen çatlakların oluşup oluşmadığı konusunda dikkatli olmak gerekir.


Cevap: Yeni doğan bebekler günde ne kadar kaka yapar

EHLİMAN
bebeklerin dışkılama sorunları hep olmaktadır.Burada annenin besinlerine dikkat etmesi ve gaz yapıcı besinlerden uzak durması gerekir.Zira annenin sütüne geçmektedir.


yeni dogan bebek cok kaka yapiyor

Bu kategoride yer alan Hacamat Vücudun Neresine Yapılır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Yeni doğan bebekler günde ne kadar kaka yapar Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.