Anasayfa
7 Aralık 2022, 1:00
missa
Abone

Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allaha Sığınma Duası

Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası

Kayıtsız Üye
Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası


Cevap: Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası

Muhammed
Ateşten ve bilinmeyen beladan Allah’a sığınma duası

Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allaha Sığınma Duası

Okunuşu: Allahümme inni es’elüke minel-hayri küllini ‘acilini ve acilini ma ‘alimtü minhu ve ma lem a’lem. Ve e’uzü bike mine’ş-şerri küllini ‘acilini ve acilini ma ‘alimtü minhü ve ma lem a’lem ve es’elüke’l-cennete ve ma karrabe ileyha min kavlin ev ‘amelin. Ve e’uzü bike minen-nari ve ma karrabe ileyha min kavlin ev ‘amelin. Ve es’elüke hayra ma se’eleke ‘abdüke ve Rasulüke Muhammedün (s.a.v.). ve e’uzü bike min şerri meste’aze bike minhü ‘abdüke ve Rasulüke Muhammedin (s.a.v.). Ve es’elüke ma kadayte li min emrin en tec’ale ‘akıbetehu ruşden.

Okudunuz mu?  Aramızda herşey bitmiştir demek nikahı düşürür mü

Anlamı: Allah’ım! Bildiğim ve bilmediğim hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü hayrını Senden istiyorum. Bildiğim ve bilmediğim hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü şerrin den( dünyanın ahiretin) Sana ( Allah Celle Celalühü ya) SIĞINIYORUM . Senden cenneti ve beni cennete yaklaştıracak sözleri ve işleri yapabilmeyi nasip etmeni istiyorum. Cehennemden ve beni cehenneme yaklaştıracak olan sözlerden ve işlerden Sana sığmıyorum. Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in istediği şeyleri Senden istiyorum. Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in Sana sığındığı şeylerden ben de Sana sığmıyorum. Hakkımda hükmettiğin işlerin sonucunu hayır yapmanı istiyorum.

Okudunuz mu?  İslamın aileye verdiği önem nedir ?

(Hâkim De’avat No: 1914; bk. İbn Hıbban Ed’ıye No: 869; İbn Ebi Şeybe Dua No: 29336)


Cevap: Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası

Kayıtsız Üye
ben bir belaya düştüm ben bu beladan nasılı kutulacam


Yorum: Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası

Kayıtsız Üye
Bol bol duva et kardesım duva etmekden skılma bol bol et.

Okudunuz mu?  Arapça rakamlar türkçe okunuşu

peygamberimizin sığınma duası, Allahümme inni eselüke minel hayri küllihi, Allahum inni eseluke minelhayri kullihi

Bu kategoride yer alan Hayız ve Nifas Nedir? Hayız ve Nifas Ne Demektir? Hayız Nedir? Nifas Nedir ? İstihaze Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allaha Sığınma Duası Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.