Anasayfa
7 Mayıs 2021, 20:15
Namaz
Abone

Sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınır mı?

Sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınır mı?

Kayıtsız Üye
namazın en doğru şekilde kılınması vaktinde olmasıdır ama vakti kaçıranlar özellikle sabah namazında güneş doğduktan 40 dakika sonra kılabilirler mi


Yorum: Sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınır mı?

muvaffak
Sabah namazının vakti güneş doğduktan sonra geçmiş olur. Dolayısıyla o zaman içinde sabah namazın değil kazasını kılabilirsiniz. Namazların belirli zamanları vardır, onlara uymanız gerekir.

Okudunuz mu?  Bir namaz vaktini cenabet geçirenin ateşten gömlek giydiği doğru mudur?

sabah namazı gunesten sonra kılınırmi, sabah namazı gunes dogduktan sonra kılınırmi, sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınır mı

Bu kategoride yer alan İkindi ve yatsı namazının sünnneti iki rekat kılınabilir mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınır mı? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.