Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:04
saglik
Yönetici

Kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir

ebuturab

kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir açıklarmısınız?

Zayıflamak isteyen her kadının ilk başvuracağı yöntem sıcak su içmektir. Birçok diyetisyenin de önerdiği sabahları sıcak su içmenin kilo verdirmenin yanı sıra birçok yararı bulunmaktadır.
Sıcak su içmenin yararları hakkında size kısaca bilgi verelim. Midede tokluk hissi yaratarak az yemek yenmesini sağlar. Sabahları aç karnına sıcak su içmek boğazda kuruluk hissini giderir ve kısmen de olsa vücudu hastalıklardan korur. Balgam çıkarma problemi olan kişilerin soğuk su içmek yerine ılık su içerlerse balgamı yumuşatarak atılmasını kolaylaştırır. Vücuttaki yağların parçalanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.
Sıcak su içerek kaç kilo verilir? Bu kişilerin bünyesine göre değişiklik gösterebileceği için sıcak su içerek kaç kilo verilir sorusuna net bir cevap veremeyiz. Ama tabii ki sadece sıcak su içmek yeterli değil aynı zamanda yediğinize de dikkat etmeniz gereklidir. Önünüze her geleni yiyip bir de sıcak su içince neden kilo veremiyorum dememelisiniz.
Sıcak su içmenin zararları ise su sıcak olduğu zaman ortaya çıkar. Aşırı sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekler sindirim sistemine zarar verdiği için sabahları sıcak su içmek yerine ılık su içmek tercihiniz olmalıdır. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


Cevap: Kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir

EHLİMAN
Su insanoğlu için gereklidir.Suyun kaynatılarak içilmesi mikropların kırılmasına yani suyun temizlenmesine neden olur.Fakat zayıflamak için sıcak su içmek gibi söylentilerin bir doğruluğu yoktur.


kaynamış su içmek, kaynatılmış suyun faydaları, kaynamış suyun faydaları

Bu kategoride yer alan Kabız ve tedavisi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.