Anasayfa
28 Mayıs 2022, 2:42
Gusul
Yönetici

Gusül abdestinden sonra kalan katı necaset

htc
merhaba ben gusül abdesti aldım sonra uyudum sabah makatta benim bile zor fark ettiğim çokkk az katı necaset gördüm oruçlu olduğum için abdestimi tekrarlamadım belden aşağımı yıkadım abdestim kabul olur mu tekrarlayayım mı?


Cevap: Gusül abdestinden sonra kalan katı necaset

SoruSoran
Fıkha göre yaptığınız yeterlidir. Tekrarlamanıza gerek yok.


Cevap: Gusül abdestinden sonra kalan katı necaset

htc
içim rahat olabilir orucuma zarar vermez değil mi


Cevap: Gusül abdestinden sonra kalan katı necaset

htc
bi sonra ki banyoda abdest almayı düşünüyordum artık tekrarlamıcam yani

Okudunuz mu?  Peygamberimiz gusül abdesti aldığında, ayrıca namaz abdesti alır mıydı?

SoruSoran
Zaten orucun gusülle falan ilgisi de yok. Cünüpken de oruç tutulabilir yani. Ki sizin abdestiniz tamamlanmış. Fıkıhta gusül abdesti aldıktan sonra herhangi bir yeri yıkamayı unuttuğunuzu farkederseniz sadece o yeri yıkamak yeterlidir. En baştan gusül almaya gerek yok.


Kayıtsız Üye
Merhabalar.Ben Sabah kalkınca gusül abdestimi aldım temizlendim avret yerlerime su tuttum.Daha sonra guslum bitince tuvalete gittim büyük tuvaletimi yaptıktan sonra makatımın hemen biraz altında biraz dışkı lekesi kaldığını gördüm.Farkettiğimde hemen temizledim.Gusulden sonra farkettim bunu gusulum kabul olmuşmudur ?

Okudunuz mu?  Cenabet kalma süresi

Teşekkürler Şimdiden.

Hayırlı günler ben dün akşam gusül abdesti aldım almadan önce baya bir bevlettim yürüdüm vede 30 dk bekledim akabinde önce tenasıl uzuvuzlarimi iyice yıkadım gusül alıp çıktım sahurda küçük abdesti yaparken tenasıl uzuvumuzda çok küçük bir meni parcasi fark ettim elimle şu yardımıyla götürdüm hocam ben safi mezhebindenim tekrar gusül almaya gerek varmi yardım edin hocam


ACİLSERVİS
Sadece o bölgeyi yıkaman yeterli olur. Yeni bir gusle gerek yok.


Kayıtsız Üye
Hocam gusulden sonra kalan meni parçasını gördükten sonra yıkamamak gusle mani olmuş olur mu yoksa namaza ibadet etmeye engel olduğu için mi yıkanması şarttır ve vereceğiniz cevap için her mezhepte bu husus geçerli midir iyi günler teşekkürler

Okudunuz mu?  Adet bitimi sarı mukusumsu sıvı

ACİLSERVİS
İğne ucu kadar bir yer kuru kalıp ıslanmadıkça cünupluk kalkmaz. Tüm mezheplerde öyledir.
Islandı mı diye sorarsan leke sende su sende sen bilebilirsin. Altına su geçer mi geçmez mi diye denersen bize de yazarsın öğrenmiş oluruz.


gusul sonrasi makatta necaset, gusulden sonra necaset, makattaki pislik gusle engel mi

Okudunuz mu?  Gusül abdesti (boy abdesti) nasıl alınır?
Bu kategoride yer alan Gusülde tırnak kiri olması başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Gusül abdestinden sonra kalan katı necaset Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.