Anasayfa
30 Mayıs 2021, 5:40
Sizden
Yönetici

Rüyada İhtilam olmamak için dua

furkangs
Selâmün aleyküm bi sorum olacak. Rüyamda neredeyse 2 günde bir bazen her gün ihtilam oluyorum. Yatağa girerken ne okumamı veya ne yapmamı önerirsiniz?


Cevap: Rüyada İhtilam

umutlucan
istimina yapıyormusunuz ?


Cevap: Rüyada İhtilam

qwert12380
< istimina yapıyormusunuz ? >
İstimna ile alakası yok.Yapsa hiç rüyalanmaz.

furkangs, hiç rüyalanmaz dedim diye de sakın bulaşma istimnaya.Daha bırakamazsın.En iyisi rüyada ihtilam olmak.Günahı da yok.Sana 2 günde 1 oluyor.Ben 20-30 günde bir rüyalanıyorum.Rüyalanmak bence iyi birşey.Günahtan kurtuluyorsun.Ama bazı durumlarda sinir bozucu olabiliyor.


Cevap: Rüyada İhtilam

umutlucan
< İstimna ile alakası yok.Yapsa hiç rüyalanmaz. >
biraz var .dedgin gibi yapınca olmuyor ,

bazı durumlarda gıcıklanııyorsun heleki kış ise ve yatak battıysa 😉


furkangs
dogru iyi bir şey de dediğiniz gibi çok sinirimi bozuyor. önerebileceğiniz bir dua var mı?


karadamlalar
önerilebilecek dua yok kardeş illaki istemiyorsan gönlünden geçtiği şekilde et de, mastürbasyon eğer ki harama bulaştırmazsan mutlaka haram değildir şartlara göre caiz şartlara göre mekruh veya haram olabilir kendi şartlarını iyi gözden geçir.


qwert12380
< dogru iyi bir şey de dediğiniz gibi çok sinirimi bozuyor. önerebileceğiniz bir dua var mı? >
Ne yapsan ne etsen eninde sonunda rüyalanırsın.Çözümü yok.İki günde bir olması gerçekten sinir bozucu.Ayda bir olması da kötü birşey.Şöyle 5-10 günde bir olsa ne güzel olurdu :S


fitican99
harbiden ya ne yapsam ne etsem istimnadan 2 senedir kurtulamadım :agla:


Acizanekul
UYKUDA CUNUP OLMAMAK İÇİN

Felahu’s-Sail’de İmam Ali’den (as) rivayet edilmiştir ki; “Uykuday-ken boşalmaktan korkuyorsanız, uyumadan önce şunları söyleyin: اَللّهُمَّ اِنّي اَعُوذُ بِكَ مِنَ الإحْتِلامِ وَ مِنْ شَرِّ الأحْلامِ وَ مِنْ أنْ يَتَلاعَبَ بِىَ الشَّيْطانُ في الْيَقْظَةِ وَ الْمَنامِ Allâhumme innî e’ûzu bike minel ihtilâm ve min şerril ahlâm ve min en yetelâ’abe biye’ş şeytânu fil yeqzati vel menâm. [Allah’ım, (uykuda) cunup olmaktan, karmaşık rüyaların şerrinden, uykuda ve uyanıkken şeytanın benimle oynamasından sana sığınırım.] Maaric ve Kadir surelerini okumak da uykuda boşalmayı önler.

Arkadaşlar yukarıda vermiş olduğum linkte bu dua mevcut ,boyle sorunu olan ihtilam olmaktan korkan kardeşlerimiz okusun insaAllah


@hmet
Acizkul link vermek forum kurallarına aykırıdır.

Rüyada İhtilam olmamak için dua


Acizanekul
peki , bilmiyordum amacım insanlara yardımcı olmaktı


Kayıtsız Üye
Bendede aynı durum tabiki duanı et bide verebileceğim tavsiyeler harama bakma
Veya düşünme uyumadan önce tartlı yeme birde sırt üzeri yatma(bu kendi görüşüm çünkü vücuttan meni atılması için kalçalarından kasılma olması gerekir kalçalarını boşta bırakırsan kasılması zorlaşır bu taktikle tam 3 hafta dayandım ama sende olurmu bilmem)


ihtilam olmamak için dua , ihtilam duası, rüyada ihtilam olmamak icin dua

Bu kategoride yer alan Rüyada Nas Suresini Okumak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rüyada İhtilam olmamak için dua Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.