Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:04
saglik
Yönetici

Varis ameliyatı zor mudur?

imam
varis ameliyatı zor mudur

‘ varis ameliyatı zormudur ‘
Ameliyat kaç saat sürer
Halihazırda yapılan bir çok ameliyat yöntemi vardır.Ameliyatın süresi hastalığın düzeyiyle yakından ilgilidir.Yeni ameliyatsız tedavi yöntemleri yaygınlaştıkça ameliyatların yapılış sayısı azalmakta yapılan ameliyatlarınsa yapılma şekli değişmektedir.
Geçmişte yaygın şekilde yapılmış ama büyük oranda terk edilmiş ameliyatlar ve yapılış süreleri;
-Klasik varis ameliyatı (Stripping venektomi); 1.5- 2 saat sürer belden aşağısı uyuşturularak yapılabilir ama genellikle narkozla yapılır.Genişlemiş toplar damar boydan boya çıkarılır.Kasıkta kesilen yerden gönderilen tel diz veya bilekten çıkarılır ve damarın ucu bağlanıp çekilir.
-Pake exizyonu;Bir pakenin ameliyatla çıkarılma süresi 8-10 dakika sürer çıkarılacak pake sayısına göre süre çok değişir.Bir ameliyatta bir pake çıkarılabileceği gibi 20 pake de çıkarılabilir.Bacaktaki genişlemiş damarlar üzerindeki cilt kesilerek çıkarılır,kaç yerde varis varsa o kadar yer kesilir.
-Endovenöz lazer ameliyatı;Genellikle 1 saatin altında yapıldığı söylense de iki bacaktaki varisin tedavisi 2-3 saat sürebilir.Cilt kesilip genişlemiş damarın içine ışıkla damarı yakan prob gönderilerek yapılır.Bir çok klinik reklam amacıyla almış ancak sonuçları görüldükçe terk edilen bir yöntemdir.
-Endovenöz radyofrekans ameliyatı;Teknik olarak endovenöz lazere benzer şekilde yapıldığı için sürede yaklaşık aynıdır.Ameliyatta cilt kesilip genişleyen damarın içine tel gönderilir,telin ucu elektrikle damarı yakar.Olumsuzluklar ve düşük başarısı sebebiyle büyük oranda kullanımı azalmıştır.
-Kapakçık onarımı;Yapılmadığı için süresi de olmaz.ilk yapıldığı yıllarda işe yaramadığı görüldüğü için kısa sürede terk edilmiş bir yöntemdir.
Varis ameliyatı ile ilgili bilgiler medicalart varis tedavi merkezinden alınmıştır.


Cevap: Varis ameliyatı zor mudur?

EHLİMAN
En küçük denilen ameliyatlar bile zordur.Neticede vücudunuz kesilip biçiliyor.Damar cerrahları tarafından yapılmaktadır.Uğraştırıcı bir ameliyattır.Bu nedenle uzun sürmektedir.


varis ameliyatı zor mu, varis ameliyatı ne kadar sürer

Bu kategoride yer alan Kabız ve tedavisi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Varis ameliyatı zor mudur? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.