Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:32
Siirler
Yönetici


Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı

Ahmet Nazlı
Peygamber efendimizin Peygamberliğe ulaşmadan önceki hayatı elbette çok merak edilmektedir. Bu bakımdan Müslümanlar, Peygamber efendimizin hayatının bu kısmını çok merak ederek gerçekten araştırma konularına taşımaktadırlar.

Hz. Muhammed, Peygamber olmadan önceki hayatında da her zaman insanlar tarafından Örnek gösterilmiştir. Bu bakımdan da Peygamberimiz, insanların gözünde her zaman iyilik sıfatıyla anılmıştır. Hz. Muhammed, asla putlara yönelmemiş yani o cahillerin yolundan daima ayrı yürümüştür. Aklı ile hareket etmeyi başarmıştır ve bu sayede de insanlar tarafından hep hoşgörü ile karşılanmıştır.Peygamber efendimiz, daha dünyaya geldiği günlerde bir çok olay kendini göstermiştir ve bu olaylarda ilerleyen zamanlarda aslında Peygamberliğe erişeceğinin bir göstergesiydi. Örneğin, Mecusi İranlıların bin yıllık sönmeyen ateşleri bile sönmüştür. Peygamber efendimiz bu bakımdan Peygamberliği erişinceye kadar yani kendisine Vahiy gelene kadar, zaten insanların gözünde çok önemli bir değere ulaşmıştı…


Cevap: Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı

Kayıtsız Üye
çok tesekkür ederim


peygamber efendimizin peygamber olmadan önceki hayatı, peygamberimizin peygamberlikten önceki hayatı, Hz Muhammed in Peygamber olmadan önceki hayatıBu kategoride yer alan Hiç yüzünü görmeden âşık oldunuz mu birine? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.