Anasayfa
8 Mayıs 2021, 11:33
missa5
Abone

Peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir?

Kayıtsız Üye
peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir


Cevap: Peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir?

Darusselam
Peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir?

Güzel ahlâkı, ticaretteki dürüstlüğü, zekiliği ve iş bilirliği, insanlara karşı tutumu, adaletli olması ve hakkı gözetmesi, hoşgörülü ve güler yüzlü oluşu ,merhametli ve şefkatli olması Hz Muhammed’in (SAV) kısa zamanda herkes tarafından tanınmasını ve sevilmesini sağladı Bu nedenle henüz peygamber olmadan kendisine Mekke halkı tarafından "Muhammedül Emin (Güvenilir Muhammed) lâkabı verilmişti O doğruluğu ve dürüstlüğü ile toplumda herkes için örnekti

Okudunuz mu?  Allahümme inna nes elüke duasının arapça metni

Cevap: Peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir?

Kayıtsız Üye
Çoooooooooook güzel bir site.Her dersimde bana yardımcı oluyor.Teşekkürler MUMSEMA.😗😘


Yorum: Peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir?

Kayıtsız Üye
çok güzel elinize saglık işime yaradı gerçekten

Okudunuz mu?  Muhammed (s.a.v)'in oğlu küçük ibrahim ilahisini dinlemek istiyorum

Kayıtsız Üye
bencede çok güzel bir site ödevlerimi sayesinde yaptım tşk :)))


Kayıtsız Üye
Sonsuz sayisiz salatü selam olsun iki cihan güneşi fahri kainat serveri alem hatemül enbiya rahmetenlil alemin hazreti Muhammed mustafa sAllahü aleyhi ve selleme yüce Allah im şefaatlerini bizlere nasip etsin dilerim. Sitede emek verenlerinize teşekkür eder hayirli günler çalişmalar rahman ve rahim olan yüce Allah dan dilerim. Es selamün aleyküm ve rahmetullahi ve beraketühü. Peygamber efendimize s.a.v ve tüm peygamber ve şehitlerin mübarek ruhlarina Allah rizasi için bir fatiha üç ihlas suresi okuyalim hediye edelim inşaAllah. Yüce Allahim kabul etsin dilerim. âmin.

Okudunuz mu?  Üç aylar arapça duası

peygamberimize niçin Muhammedul el emin ismi verilmiştir, peygamberimize neden Muhammedül emin adı verilmiştir, Muhammedül emin ismini nasıl almıştır

Bu kategoride yer alan Eşim ayrılma aşamasında idrarını - idrarlı adet kanı içirmiş başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Peygamberimize neden muhammedül emin adı verilmiştir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.