Anasayfa
9 Mayıs 2021, 1:18
aile
Yönetici

Sevginizi Göstermenin Yolları Nelerdir?

Üstad
Sevginizi Göstermenin Yolları Nelerdir?

1-)Dinleyin: Dinlemek, bir insanın ruhunu ruhunuzda ağırlamak demektir…Hiç beklemeyin, hemen şimdi deneyin; çocuğunuzu, kulaklarınızı alabildiğince açarak, pür dikkat dinleme pozisyonu alarak dinleyin. O küçük ruhun nasılda kocaman bir evrene dönüştüğünü, o minicik kalbin nasılda taşıp kalbimize akmaya çalıştığını görün! Sözcükleri ağzından çıkarmasa da, yüreğinizdeki parıltının, gözlerinizdeki kıvılcımın size çok şeyler söyleyeceğine emin olun.
Eşinizi, sözlerini hiç kesmeden, araya çözüm önerisi sıkıştırmadan, gözlerine eleştiri oku çevirmeden dinleyin, sadece dinleyin…Göğsünü daraltan sıkıntılar hafifleyecek, kalbine yük olan sorunlar uçup gidecektir. Dinleyerek, onun ağzından çıkan sözlerin kulak zarına değmesinden daha fazlasını yapıyorsunuz; onun ruhuna ruhunuzda yer açıyorsunuz. Ve bunu sadece kulaklarınızla yapabiliyorsunuz!
2-)Anlayın: Bir söz içinde, sözün söylendiğinden fazlası vardır. Sözün ilk anlamı üzerinden anladığınız sadece bir gölgesidir. Ama unutmayın ki, her gölge arkasında güneşi saklar. Özellikle yakın olanlar, sözlerin söylediğinden daha çok şey söylemek isterler birbirlerine. Sözün içine baktığınız kadar arkasını da kollayın, çünkü gölge güneşten haber verir…Gölgeyi görüp de güneşi fark etmezseniz, üşürsünüz.
3-)Söyleyin: Anlaşılmayı ummak hoş bir duygudur… İçimizden geçenleri, tereddütle mırıldandıklarımızı, kendi kendimize fısıltıyla söylediklerimizi, hatta kendimize bile söyleyemediklerimizi anlayacak sadece kalbimizin ve bilinçaltımızın kıvrımlarına bile aşina olan Rabbimizdir. Yaratıcımızdan beklediğimizi, yarattıklarından ummak ise bizi kaçınılmaz olarak hayal kırıklığına uğratır. Öyleyse anlaşılmayı ummak yerine, kendinizi olabildiğince anlaşılır eyleyin. Eşinizi sizi kalbiyle dinlemesinden önce siz ona kalbinizden geçenleri de söyleyin. Söyleyin! Doğrudan söyleyin!
4-)Gülümseyin: Gülümsemek, sevgiyi göstermenin en basit ama en manalı yolu bence. Varlığın için şükrediyorum Rabbime demenin en güzel yolu gülümsemek.
Yalnızca sevgiyi göstermenin değil; dertlerin üstünden gelmenin de hoş bir yolu
Nitekim Sevgililer Sevgilisi Peygamberimiz de gülümsermiş; Mü’mine en çok yaraşan mimik gülümsemek mi acaba?
Senai Demirci


Cevap: Sevginizi Göstermenin Yolları Nelerdir?

EHLİMAN
Yakınımızdaki insanlara sevdiğimizi göstermeliyiz ki onlarda bize göstersinler. Sevgimizi göstermenin bir çok yolu vardır. Sıcak bir gülüş ve samimi sözler sevgiyi göstermenin en iyi yollarından biridir.


Cevap: Sevginizi Göstermenin Yolları Nelerdir?

yasemin
Gülümsemek sevgiyi paylaşmaktır herkesle. Gülümseyelim annemize, kardeşimize, babamıza, herkese, sevdiklerimize, tanımadıklarımıza. Her şeye rağmen, iyi- kötü, güzel- çirkin, nelerle karşılaşıyor olsak da, gülümsemek lazım hayata, gülümseyebilmek yarınlara. Sahip olduklarımızın hepsini, kalbimizin köşesinden en ufak bir tereddüt, bir şüphe dahi geçirmeden paylaşmak lazım tüm insanlarla. Gülümseyelim yüzümüzle ki, gönüllerin ışıkları yansın. Gülümseyelim ve Güllerin Efendisin’e benzeyelim.

Bu kategoride yer alan Bazı kız çocukları neden babaya düşkündür başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Sevginizi Göstermenin Yolları Nelerdir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.