Anasayfa
7 Ağustos 2021, 14:25
kadin
Yönetici


Kapanmak istiyorum

islamdinim
Merhaba Kardeslerim
Benin bir sorunum var herzaman tessetürlü bir kadın görsem bende böyle olsam iyi olurdu diyorum okadar cok istiyorum ki ama korkuyorumda cünkü yasadığım ülke almanya ve almanyada dine malesef saygi gösterilmiyor ben suan okula gidiyorum ve okulda kapalilara cok kötü bakiliyor almanlar neden böyle yaptıklarını bilmiyorim ama bildıgım bir şey var oda istegim cok oldugunu lütfen yrdm edinuz


Cevap: Kapanmak istiyorum

balkan79
Sen Türkiye’dekileri gör zaten kapanmaktan vazgeçersin… Bence abi tavsiyesi okulunu bitir mesleğini eline al sonra gönlünce kapan…
Cevap: Kapanmak istiyorum

Serhad
ve Aleykümeselam kardeşim. Öncelikle belirteyim inşAllah kapanırsın senin için güzel(hayırlı) olur. Okul ile alakadar bir durum yoktur sonuçta dinimizin bir emridir olurda çok büyük sıkıntı yaratırlarsa okul içerisinde çıkartır, çıkınca tekrar giyebilirsin(Türk usulü). Almanya gibi bir yerde yaşıyorsun Türkiye’deki gibi kapı dışarı atmazlar okuldan uzaklaştırmazlar, yaparlarsa bile insan haklarının ihlali olur bu durumda "İnsan hakları mahkemelerinden birine dava açıp hakkını sonuna kadar alabilirsin." ecnebi birine bakıp asla kendinle kıyaslama onlar "şuna bak marslıya benziyor" diyebilir. Unutma "Mahşer meydanında" sen Rabb’in katında rahmet görürken onlarsa utanç ve korku içinde olacak.
-Tercih senindir.-
ALLAH(c.c) Yardımcın olsun…


Cevap: Kapanmak istiyorum

Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm 🙂
bende almanyada yasiyorum ve kapandim. Bende ilk bastan diyordum
nasil yaparim ederim diye ama insan kalbinden kapandimi burdaki insnalarda kabulleniyor. Bana birisi bir söz demisti ve bu cogu durumda hep yardımcı oldu.
"Baskalari senin hakkinda ne düsünür diye asla hareket etme. Sen nasil baskalarini kabullendigin gibi onlarda seni kabullenmesi lazim."

Benim oturdugum yerde ama insanlar gelistigi icin kapanmak büyük bi problem degil carsaf haric. Bana isyerindede diyorlar ferace yada carsaf giymedigin sürece kapali calisabilirsin.Benim fark ettigim, ben zannederdim burdakilere tuhaf gelir ama ilk etspda az tuhaf gelselerde kabullenmekden baska tercihleri olmadigi icin kabulleniyorlarda.

Cok nadir insanlardan kötü bakis yigorum 😀
ama onlarda zaaten ilgilendirmiyor. Onlar ilk kendilerine baksin.Sen Allah c.c icin kapanirsan süphen olmasinki Allah c.c sana yardımcı olcak ve seni cevrendekilere sevdircek.
Bazen skinti yasaniyor ama nerde yokki. Türkiyede bile kapalilar azar isitiyor burda hic isitmemek zor olur. Dedigim gibi ama ben cok nadir yasadim. Hatta son 3bucuk senede 2 defa abartilmicak olay ve maximium 2 gün kötü bakis :D. O olaylardada zaten sacmadi 🙂 Birisi sarhos salak salak konusuyordu ötekisi yasli kadinin sözleri. O zamandan sonra hicbirsey yasamadim ve bu olanlar bile en az 3 sene olmustur.

Basta ilk tepki görebilirsin ama kalbini ve ruhunu Allah c.c ferahlatacak In Schaa Allah.Allah c.c icin kapan, simski saril ne mutlu sana.
MasAllah düsüncelerin icin.. Allah c.c yardımcın olsun 🙂


Hicret_74
Selamun Aleykum Kardeşim ;Bildiğin gibi her insan çeşitli hayat sınavlarına girer ve sınavlardan güzel bir şekilde geçerse ( inşAllah ) ahirette güzel bir şekilde cennet’e girecek …
Şimdi sanırım sen bir sınav içindesin …

1-NUR Suresi 31.ayet2- Almanya veya x ülke islama karşı çıkması her yerde her ortamda olabilir .Bu ülke meselesi veya zaman meseleside değil .. Şöyle > Bilir misinki Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) neler yapıldı,neler işitti,neler gördü 🙁 bunlar onu güzel yolundan 1 zerre başka bir yöne yöneltmedi. (örnek olarak taif olayı 🙁 )

3- Güzel bir mükafat alıcağın bir hicret yolu var senin önünde .. hicret Allah’a yürüme ve ona yönelmektir .. bu yönelişi umarım gerçekleştirirsin

4- http://www.youtube.com/watch?v=A-zjMeAntPE

Hayırlısı olsun kardeşim selam ve dua ile

Selametle ;


Armi
< Kapanmak istiyorum
Merhaba Kardeslerim
Benin bir sorunum var herzaman tessetürlü bir kadın görsem bende böyle olsam iyi olurdu diyorum okadar cok istiyorum ki ama korkuyorumda cünkü yasadığım ülke almanya ve almanyada dine malesef saygi gösterilmiyor ben suan okula gidiyorum ve okulda kapalilara cok kötü bakiliyor almanlar neden böyle yaptıklarını bilmiyorim ama bildıgım bir şey var oda istegim cok oldugunu lütfen yrdm edinuz >

Hayret yurt dışına seyahatlerim oldu özelliklede isveç danimarka lakin orda kimse kimseye karışmaz
emin olun türkiyede bakdıkları gibi garip garip bakmazlar ,size öcü muamelesi yapmazla yurt dışında
hindistanlı çinli kendi kıyafetiyle dolaşır .Kimsede birşey demez . Ama Almanya demekki daha farklı yaklaşıyor…Bendu yukardaki bir kardeşim hariç diğerler kardeşleriminin yazılarına katılıyorum.
sadece balkan79 nickli kardeşe katılmıyorum.
< Cevap: Kapanmak istiyorum
Sen Türkiye’dekileri gör zaten kapanmaktan vazgeçersin Bence abi tavsiyesi okulunu bitir mesleğini eline al sonra gönlünce kapan >

Acaba okulu bitirebilirmiyiz,acaba içimize çekdiğimiz nefesi tekrar verebilirmiyiz güzel kardeşim
sizin bu tavsiyede bulunmanız için evvela ölüm gerçeğini yok saymanız lazım…
ölüm gence ,ihtiyara.çocuğa ,bebeğe,hatta doğmamış bebeğe gelirken
biz nasıl bu gün kü işimizi yarına erteleyebilirirz.
Sen yarının olacağını biliyormusun ki..
Yarın güneş belki sana doğmayacak nerden bilebilirsin ki..!!!
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLMEK LAZIMMM….


Kayıtsız Üye
selamün alyküm hocam
ben bundan bi kaç sene önce gene kapanmıştım beni görenlerr çok mutlu olmuştu hiç açılma diye nasihat vermişlerdi.. ama nefsime yenik düştüm tekrar açıldım çevremde bakış açıları değişti şimdi hocam diyeceğim o ki ben tekrar kapanmak istiyorum. ama çokta istiyorum kapanmayı neolur bana yardım edin


arifselim
Aleykum selam. Sakın tereddüt bile etme sakın! önceliğin Allah rızası olsun kimlerin sana ne diyeceğinin hiç bir önemi yoktur. O yaptığın bir hatadır ama bu hata ile yaşayacağın anlamına gelmez. Allah tövbe edenin de tövbesini kabul eder.


Kayıtsız Üye
Merhaba,

Ben kapanmak istiyorum cok istiyorum bu karari zaaten nasil verdim kendim bilmiyorum Ama icimden Gelen bisey, bi an kapanmak istedigini düsündüm. Simdi benim sorum, ben Evlenmeden önce birlikte oldugum kisiler vardi, cok pismanim zaten ama maalesef tövbe etmekten baska bisey yapamiyorum. Yinede buna ragmen kapanabilirmiyim?


vel Fecr
< Ben kapanmak istiyorum cok istiyorum bu karari zaaten nasil verdim kendim bilmiyorum Ama icimden Gelen bisey, bi an kapanmak istedigini düsündüm. Simdi benim sorum, ben Evlenmeden önce birlikte oldugum kisiler vardi, cok pismanim zaten ama maalesef tövbe etmekten baska bisey yapamiyorum. Yinede buna ragmen kapanabilirmiyim? >
evet kapanabilirsin değil kapanmalısın. ben demiyorum Rabbim emrediyor. geçmişte günahlarımız olabilir. kapanıncada olacaktır ama rabbimin tövbe kapıları hep açıktır. şu an hayattasın ve ecelin daha gelmedi. ecelin gelmeden önce güzel bir tövbe edip kapan Allahın izniyle arkası gelir zaten.

bir hanım Allahın emrettiği gibi kapanınca gerçekten çok huzura eriyor hele birde kendine göre arkadaş çevresi edinip islam sohbetleri olunca tadından yenmiyor. benim eşim süslüman gibi giyinirdi. işte başı kapalı sonra üstüne tunik giyerdi altına pantolon falan. ama sonra bizi kardeşler evine davet etti kendi içimizde ilim aldıkça birşeyler öğrendik ve hayatımıza geçirebildiğimizi geçirdik. şuan benim hanım ferace giyiyor ve sokakta yürürken eskiden selam vermeyen bacılar, eşime ben yanında yokum tabi, selam veriyorlar.

işte mumin muminin kardeşidir ayeti tecelli ediyor. islam gerçekten huzurlu samimi. islam senden dünyanı ister bacım. vaktini ister. ne kadar sabır o kadar mükafat inş. kapandıktan sonra inş. amellerinede ehemmiyet gösteresin.


ayseiclal99
Merhaba benim de kuzenim almanyada yaşıyor.O da ergenliğe girdikten 1-2 sene sonra kapandı okulda doğru düzgün kapalı yokmuş çünkü.Herhalde dışlanma korkusu vs. oldu o yüzden.
Ama bence tesettür bizi asla geri plana itmez.Bende ilerde pek çok ülke gezmek istiyorum.Önce hayırlısıyla annemle bir Umre’ye gideyimde,sonra zaten liseye geçeceğim için bu yaz büyük ihtimal yaz okuluna öğretmenlerim ile birlikte İngiltere’ye gitcem.Yani İnşAllah.Bu dediğim lisede imamhatip bu arada,öyle fen lisesi fln değil.yani tesettür,iman bizi hayattan koparmaz.Bunu unutma.


vel Fecr
bir hanımın kapanmasını emreden Allah tealadır.
Allah Tealanın emri varken. ben bir kulun sözünü kale bile almam.
Rabbim bizi saptırmasın. Müslüman öldürüp Müslüman diriltsin. Kabirlerimizi genişletsin. inş.


Kayıtsız Üye
Kapanmak istiyorum sormak istediğim şey şu kapanmadan yapmam gereken dini şeyler var mı namaz dua gibi. Allah razı olsun cümlemizden inşAllah.


arifselim
Yapılması gereken şey hemen kapanmaktır. Bunun özel bir duası, namazı yada merasimi yoktur. Zaten yapacağın en güzel ve en asli vazifelerinden birini yapmış olacaksın. Allah hakkıyla örtünenlerden eylesin.


Kayıtsız Üye
Merhabalar benim yaşım 16 ve son 4 , 5 aydır kapanmak istiyorum aileme nasıl söylicem bilmiyordum taki 1 ay öncesine kadar sadece anneme söyledim sevindi daha yaşın küçük karar vermen için henüz aklın başında değil dedi ben öyle dindar bir ailenin içinde büyümedim benim akrabalarımın hepsinin başı açık bir tek ben istiyorum kapanmayı ikinci kez daha konuşmayı denediğimde annemin kararı kesin gibiydi izin vermeyecekti 18 ine gelince ne yaparsın yaparsın dedi benim örtülerim bile hazır sizce ne yapmalıyım habersiz kapansam mı ?


misafir4
kapan gitsin, biraz sevimli olun şakacı olun iyimser olun, annenizin gönlünüzü alın, oturup her meseleyi ciddi meseleler haline getirmeyin.


habibovic
Kapanmak tercih değil! Sana emredilmiş! Öyle "çevrem uygun değil" laflarına gerek yok. İçin temiz olsa zaten çoktan kapanmış olurdun. Yine de her şeyin en doğrusunu O bilir.


kapanmak istiyorum

Bu kategoride yer alan İslamda pantolon giymek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kapanmak istiyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.