Anasayfa
8 Mayıs 2021, 4:29
Namazlar
Yönetici

Hanefi Mezhebinde Nafile Namazlarda Sehiv Secdesi Yapılır mı?

musab
Hanefi Mezhebine göre nafile namazlarda da sehiv secdesi yapılır.Farz namazda yanılıp yaptığımız eylem sehiv secdesini gerektiriyorsa,nafile namazda da sehiv secdesini gerektirir.

Okudunuz mu?  Hanefi mezhebinde yatsı namazı

Cevap: Hanefi Mezhebinde Nafile Namazlarda Sehiv Secdesi Yapılır mı?

EHLİMAN
Namazın önemi fazladır.Bu nedenle sünnet farz oyada nafile olsun yanılmak sureti ile sehiv secdesi yapılması gerekiyor ise hepsin de yapılmaktadır.

Okudunuz mu?  Hanefi Mezhebinde Vitr Namazı Yatsıdan Önce Kılınabilir mi?

nafile namazda sehiv secdesi olur mu , nafile namazlarda sehiv secdesi yapılır mı, nafile namazlarda

Bu kategoride yer alan Hanefi Mezhebinde Kaza Namazı Borcu Olan Kişi Nafile Namaz Kılabilir mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hanefi Mezhebinde Nafile Namazlarda Sehiv Secdesi Yapılır mı? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.