Anasayfa
8 Mayıs 2021, 4:29
Namazlar
Yönetici

Hanefi mezhebinde namazın sıhhat şartları?

musab
1.hadesten taharet
2.necasetten taharet
3.setri avret
4.kıble
5.niyet

not:hanefiler vaktin girmesini ne vucub şartlarında sayarlar ne de sıhhat şartlarında.hanefilere göre vaktin girmesi,namazın değil edasının sıhhat şartıdır.

Okudunuz mu?  Hanefi mezhebinde türkçe olarak namaz kılınabilir mi?

Cevap: Hanefi mezhebinde namazın sıhhat şartları?

EHLİMAN
Namaz kılmak için vaktin girmesi gerekmektedir.Temiz olmak kıbleye dönmek giyimli olmak ve niyet etmek namaz için gerekmektedir.Namazın sıhhatine mani olacak durumlar var ise onlardan kurtulmak gerekmektedir.

Okudunuz mu?  Hanefi mezhebinde yatsı namazı

namaz

Bu kategoride yer alan Hanefi Mezhebinde Cenaze Namazında Fatiha Okunur mu? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hanefi mezhebinde namazın sıhhat şartları? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.