Anasayfa
9 Mayıs 2021, 1:18
aile
Yönetici

Evli kadının çalışması için eşinden izin alma mevzusu

pinkpin
S.a. kardeşlerim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.

Ben 2 senelik evliyim. Eşim evlendiğimizden beridir işsizlik problemi yaşıyor fakat bu problemi çözmek için yeterli bir çaba harcamıyor yani tabiri caizse tembel. Ben üniversite mezunuyum ve helal sınırlarda çalışmak istiyorum fakat eşim kesinlikle bunu istemiyor. İstemediği gibi benim neredeyse hiçbir ihtiyacımı karşılayamıyor giyim, kuşam, hastane giderleri vs. gibi. 2 yıldır sabrediyorum ama artık sabrım taşma noktasına geldi. Bir de herhangi bir bayan arkadaşımla gündüz vakti çıkıp bir lokantada yemek yememin yanlış olduğunu savunuyor fakat kendisi erkek arkadaşlarıyla istediği yere gidiyor istediği şeyi yapıyor. Bana ben erkeğim yaparım ama sen yapamazsın diyor…

Şimdi iki sorum var;

Birincisi eşim benim hiçbir ihtiyacımı gideremediği halde çalışmamı yasaklama hakkına sahip midir?

Ben zaten ahlak veya din dışı vayahut bana ve evliliğimize zarar getirecek bir istekte bulunmuyorken onun bu şekilde beni kısıtlaması ne derece hakkıdır?

Hepinizden Allah razı olsun.


Cevap: Evli kadının çalışması için eşinden izin alma mevzusu

Şema
1- Eşin çalışmaya izin vermiyorsa hakkıdır ama ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Karşılamazsa bu islamda boşanma sebebidir.
2- Kocanızla beraber çıkın yemeğe. biz haftada bir ailece çıkarız


Cevap: Evli kadının çalışması için eşinden izin alma mevzusu

pinkpin
Sağol kardeşim Allah razi olsun.

Bu kategoride yer alan Bazı kız çocukları neden babaya düşkündür başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Evli kadının çalışması için eşinden izin alma mevzusu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.