Anasayfa
4 Eylül 2022, 15:44
sizden04
Abone

Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu?

Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu?

nuran
selam.ben ilk 12 gun orucumu azan okundukdan sonra tuttum acaba kabul oldumu.


Cevap: Orucum kabul oldumu

GençMümin
Zaten oruç tutma vakti sabah ezanı ile başlar. Eğer ezan okunurken yemek yemeye devam ettiyseniz, eğer bilmiyorsanız oruç bozulmaz. Ezan okunduğu andan itibaren yeme içmenin yapılmaması gerektiğini biliyor ve ona rağmen devam etmişseniz kaza gerekir.

Okudunuz mu?  Soru : Terzi Aldığı ücreti hak etmişmidir ?

Cevap: Orucum kabul oldumu

14kartal14
dikkat etmek lazım ezan vakti İMSAK vaktidir . yani böyle yapmış olduğunuz günler kaza gerektirir. 12 gün boyunca yaptıysanız 12 gün kaza tutmanız gerekir. ayrıntılar için ÖMER NASUHİ BİLMEN in İSLAM İLMİHALİ ne bakınız


Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu?

nuran
merhava.ben size yazmisdim 12 gun orucumu azandan sonra tuttum.ama ben bu zamana kadar bilmeden boyle oruc tutmusum.bir kaç gun önce oyrendim ki bilmeden yalnis yapmisim.oyrendiyimde çok uzuldum.nolur lütfen soyleyin bunca yil ve bu 12 gun tuttugum oruclarim kazami oldu yoksa bilmeden tuttum için kabul oldumu. simdiden teşekkürler.

Okudunuz mu?  Gusül ile ilgili bir soru (cünüpken kopan kıllar)

@hmet
ezandan sonra tuttuğun tüm oruçları kaza etmelisin


Aşk-ı Vuslat
Kazası gerekiyor


nuran
yani simdi bunca yil ve 12 gun bilmeden yalnis tuttum oruclar hamisi qazami oldu. ama men bilmeden yalnis tutmusum.


Aşk-ı Vuslat
Nuran Hanım, zaten bilerek yapmış olsanız kefaret olurdu ve 732 gün borcunuz olacaktı, Allah kolaylık sağlıyor işte bilmeden yaptığınız için 12 gün kaza yapacaksınız ramazandan sonra.. Bundan sonra da dikkat edin.

Okudunuz mu?  Sürekli gusül alasım geliyor

GençMümin
Pardon yanlış yazmışım son mesaj atan arkadaş doğru söylüyor.


Aşk-ı Vuslat
Yukarda sadece 12 günü görmüşüm meğer yıllardır böyle yapıyormuşsunuz, Rabbim elbelt mükafatını verir size tuttuklarınızın lakin bilmiyordunuz öğrendiniz borcunuzu tutmak zorundasınız. Kaçıncı seneden beri ergenliğe girdiniz o zamandan itibaren hesaplayarak kazalarını tutacaksınız.
Allah yâr ve yardımcınız olsun

Bu kategoride yer alan Bir kimse münafik olduğunu anlar mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Ezandan sonra başlıyordum Orucum kabul oldu mu? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.