Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:27
dualar
Yönetici

Bereket için dua

mum
Bereket duaları arapça türkçe ve anlamı

Bereket için dua

Bereket duası hakkında hadis

Enes b. Malik (r.a), Resûlullah (s.a.s.)’ın, (ziraat ve ti- caretle iştigal eden) Medineliler için şöyle dua ettiğini bildirmiştir:

ْمِهِّدُمَ وْمِهِا عَى ص۪ فْمُهَ لْكِارَبَ وْمِهِالَيْكِى م۪ فْمُهَ لْكِرَ باَّمُهّٰللَا

Okudunuz mu?  Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr

okunuşu: Allâhümme bârik lehüm fî mikyâlihim ve bârik lehüm fî sâ’ıhim ve müddihim. Anlamı: Allah’ım! Onların ölçülerini, tartılarını, her türlü ticari iş ve işlemlerini mübarek ve bereketli eyle! (Buhârî, Bey’, 53)

Okudunuz mu?  40 salavat-i serife

Cevap: Bereket için dua

MECİDİE
bereket duası bir işyeri için okunup duvarına asılabilir yada bir ev hanımı evine sofrasına yemeğine bereketli olsun diye okunabilir yeterki helal kazanç olsun haram olmasın

Okudunuz mu?  Allah seni bildiği gibi yapsın anlamı nedir ?

barik ve bereketi

Bu kategoride yer alan Kenzül arş duası kuranda kaçıncı sayfada? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Bereket için dua Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.