Anasayfa
5 Temmuz 2022, 16:39
Sohbet
Yönetici

İsrafa örnekler verebilir misiniz?

melle

İsraf edilen şeylere örnekler verebilir misiniz?

Su israfı, Elektrik israfı, Telefon israfı, yiyecek ve giyecek israfı… örnekler bu şekilde çoğaltılabilir.
gereksiz sarfiyat. işine yarayabilcek birşeyi artık yarayamıycak hale getirmek. suyu boşa harcamak. akıp akıp giderken faydalanmadın örneğin. boş odadaki elektriğin açık olması. zararı para. kazancı yok. bunun gibi şeyler. eylem gerçekleşirken sonucundan bir fayda göremiyorsan bu eylem israf demektir.

Okudunuz mu?  Cinsiyet değiştirip kadın olan birinin evlenmesi caiz midir

Cevap: İsrafa örnekler verebilir misiniz?

ebuturab
fazla yemek bile israftır bunun yanı sıra zamanı israf etmek,sağlığı önemsemeyip israf etmek ve bir çok örnekler ile israfı sıralayabiliriz..
selametle kalın

Okudunuz mu?  Dua etmenin anlamı nedir? Kısaca

israfa örnekler

Bu kategoride yer alan Kur'an mealinden güzel davranmayı öğütleyen ayetler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İsrafa örnekler verebilir misiniz? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.