Anasayfa
8 Mayıs 2021, 3:45
Sohbet
Yönetici


Din insan hayatına nasıl anlam katar ?

melle
Dinin insan hayatına katkıları maddeler halinde kısaca
İslam dinin katkıları

Din insan hayatını düzenler ve mutlu yaşamasını sağlar.
İnsanı hayırlara, iyiliklere ve kötüllüklerden uzak durmaya teşvik ederek katkı sağlar.
Din, insan yaşamını anlamlandırma, şekillendirme, insanın insanca yaşamasına yardımcı olma açısından çok önemli bir yere sahiptir.
Çünkü din, insan yaşamını derinden etkiler ve onun hayatına yön verir. İnsanın yaratılış amacını gerçekleştirmesine, onun kendisiyle, toplumla ve yaratıcısı ile barışık olarak yaşamasına, doğuştan getirdiği yeteneklerini geliştirmesine, aklını ve özgür iradesini kullanarak iyi insan olmasına ve yararlı işler yapmasına katkıda bulunur.
Cevap: Din insan hayatına nasıl anlam katar ?

AYSEN
din bir inançtır inançta kurallar vardır doğruları yapma yanlışlardan uzak durma bu kurallar zaten başlı başına insan hayatını düzene sokar toplumsal sıkıntıları ortadan kaldırır


din insan hayatına nasıl anlam katar, din insan hayatına nasıl anlam katar kısaca, din insan hayat

Bu kategoride yer alan Kaderle özgür irade arasında nasıl bir ilşki vardır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Din insan hayatına nasıl anlam katar ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.