Anasayfa
10 Ağustos 2021, 7:40
Sohbet
Yönetici

İncil hangi topluluğa gönderilmiştir?

melle

İncil, beni israile yani israil oğullarına gönderildi.

İsrail oğulları kimlerdir? kısaca

Yahudiler, Yakub aleyhisselamın on iki oğlundan türemiştir. Hazret-i Yakub’un adı İsrail olduğu için, bunlara Beni İsrail, yani İsrail oğulları denildi. Hazret-i Musa, Tur dağına gidince, bunlar dinden çıktı, buzağıya taptı. Sonra pişman olup tevbe ettikleri için, Yahudi denildi. Yahudi, doğru yolu bulucu demektir.

Okudunuz mu?  Dürüstlük ve güven ile ilgili bir hikaye

Yahudiler, Hazret-i Musa’ya çok eziyet etti. Sonra gelenleri, bin Peygamberi şehit etti. Hazret-i İsa’yı babasız çocuk diye kötülediler. Annesi Hazret-i Meryem’e iftira ettiler. Bunları öldürmek için saldırdılar.

Okudunuz mu?  Peygamberimizin çağımıza mesajları

Cevap: İncil hangi topluluğa gönderilmiştir?

MECİDİE
hazreti isa nın annesi büyük kadınlardan hazreti meryem çok sıkıntılar ve çileler çekmiş mübarek bir zattır bütün bu sıkıntılar içinde doğan hazreti isa a.s.peygamberlikle müjdelenmiş ve incil gönderilmiştir

Okudunuz mu?  İslam kültür ve medeniyetinin kaynakları

incil hangi millete gönderilmiştir, incil hangi kavime indi, incil hangi kavme gönderilmiştir

Bu kategoride yer alan Hz. Muhammed'in (sav) kıyafet temizliğine verdiği önemi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İncil hangi topluluğa gönderilmiştir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.