Anasayfa
12 Eylül 2021, 23:05
temizlik
Yönetici


Abdest alınırken amentü okunur mu ?

mum
Abdest alınırken amentü okumak sünnet değildir.
Yani okunmaz, okunursa abdeste bir zararı yok ama Peygamberimiz Abdest sırasında okumamıştır.


Cevap: Abdest alınırken amentü okunur mu ?

HADİE
abdest alırken amentünün okunduğu hakkında bir bilgi yoktur böyle bir sünnette yoktur o halde okunmasıına gerekte yoktur besmele çekip abdest alınması yeterlidir
Abdest

Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm. Ben normal abdest alırken ementu duasını okuyorum. Abdest dualarını bilmiyorum. Ementu duasını okumak günah mı? Birde sabah uyandığımda kelimeyi şehadet getirip ementuyu okuyup dua ederek kalkıyorum. Yanlış mı yapıyorum. Teşekkür ederim.


Yorum: Abdest alınırken amentü okunur mu ?

arifselim
En üstte hocamız cevabı vermiştir. Amentuyu abdest esnasında okumak sünnette yoktur ama okunsa abdeste zararı olmaz. Sabah uyandığında da okuyabilirsin bir sakıncası yoktur ve aksine güzel bir duadır.


abdest alırken amentü okunur mu, abdest alirken amentu okunurmu, Abdest alırken amentu okumakBu kategoride yer alan Çapak abdeste engel mi ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Abdest alınırken amentü okunur mu ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.