Anasayfa
7 Mayıs 2021, 5:59
fikih
Abone


Sabah namazı imsak ile güneş arasında mı kılınır

mum
Sabah namazı için vakit imsak ile başlar güneş ile biter. Yani sabah namazı takvimde yazan imsak ile güneş arasındaki vakitte kılınır.


Cevap: Sabah namazı imsak ile güneş arasında mı kılınır

ZİREGÜL
sabah namazı güneş çıktıktan sonra kılınmaz bunun saatleri takvimlerde açıkça belirtilmiştir sabah namazına yetişemeyenler güneşten 40 dk sonra kılabilirlerBu kategoride yer alan Alkol aldıktan sonra ibadet edilir mi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! 2021-2022 Ders ve Çalışma Kitapları TIKLA!
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Sabah namazı imsak ile güneş arasında mı kılınır Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.