Anasayfa
8 Mayıs 2021, 3:49
Sohbet
Yönetici

Buhari ve Müslim nedir

Fetva Meclisi
Buhari ve Müslim Hadis rivayet eden değerli hadis alimleridir. İmam-ı BuhariKur’an-ı kerimden sonra en kıymetli kitab olan Sahih-i Buhari adıyla meşhur hadis kitabını yazan büyük hadis alimidir. Müslim ise Büyük imam, hafız, gerçek hüccet, Ebu Huseyin Müslim bin Haccac bin Müslim bin Verd bin Kevser, nesep olarak Kuşeyri, bölge olarak Nisaburlu, büyük hadis imamlarından olup Sahih-i Müslim in yazarıdır.


Cevap: Buhari ve Müslim nedir

HADİE
değerli hadis alimleridir bu alimler sayesinde birçok hadisleri doğru şekilde öğreniriz bir çok kıymetli ve meşur hadis kitaplarıda yazmışlardır

Okudunuz mu?  Cami ile ilgili akrostiş şiir

buhari nedir, buhari, buhari muslim ne demek

Bu kategoride yer alan Birini kınamak kalpten geçirmek kınamak mıdır başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Buhari ve Müslim nedir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.