Anasayfa
8 Mayıs 2021, 11:51
missa4
Abone


Bazı sorunlarım var. Ne öneriyorsunuz ?

Kayıtsız Üye
Merhaba sayın abilerim, ablalarım. Ben 16 yaşına daha yeni girmiş bir erkeğim. Benim bir kaç sorunum var ve sizden yardım, yorum, dua istiyorum.

Sırayla yazayım ;
1- İnsanların içine çıkamıyorum. Misafirlerden, arkadaşlarımdan sürekli kaçıyorum. Ortamlara giremiyorum.2- İnsanların beni sevmediğini, çirkin olduğum için hep nefret edilen biri olduğumu düşünüyorum.

3- Sanki ortamlarda dışlanıyorum. Beni tek seven, sevgiyi hissettiren annem var. Oda gitse yaşayamam.

Kendimi çirkin hissetsemde Allah’a isyan etmek istemiyorum. Bu problemleri nasıl yenebilirim ? Ne gibi dualar öneriyorsunuz ?Geceleri hep ”Allah’ım yaşamam hayırlı ise yaşat, yaşamam hayırsız ise benim canımı al.” diye dua ediyorum.
Sizce doğru mu ?


Cevap: Bazı sorunlarım var. Ne öneriyorsunuz ?

Şema
Peygamberimiz sav kendimizden aşağı olanlara bakıp o şekilde mutlu olun buyuruyor
Annesiz olanları düşün
Ayaksız kolsuz olanları düşün savaştan kaçıp babasız annesiz kalan ve sığınacak yeri olmayan yiyecek ekmekleri olmayanları düşün
Cevap: Bazı sorunlarım var. Ne öneriyorsunuz ?

Kayıtsız Üye
Bu seferde insanları küçük görmüyor muyuz ? Başkasının belasını görüpte şükretmek, sevinmek bence yanlış. Elimizde olanlara şükretmek desek daha iyi olmaz mı ?


Cevap: Bazı sorunlarım var. Ne öneriyorsunuz ?

Şema
Başkasının zor imtihanını görüp sevin demedim. Onlara bak ve elindekilere şükret dedim kardeş.Bu kategoride yer alan İslam güzel ahlaktır hadisinin arapçası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Bazı sorunlarım var. Ne öneriyorsunuz ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.