Anasayfa
7 Mayıs 2021, 20:16
Namaz
Abone


Namazda sürekli aynı sureleri okumak

Kayıtsız Üye
namazda bir sure okunan yerlerde hep aynı sureleri okusak olur mu


Cevap: Namazda sürekli aynı sureleri okumak

Şema
Namazda ilk rekatta fatiha okuduktan sonra ihlas süresini 10 defa okusanız bile namaza bir sakıncası olmaz.
Namazlarda bir süreliğine aynı sureleri okumak mekruh olurmu?

Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm 12 tane sure ezbere biliyorum ama arap alfabesini yeni öğrendiğim için eski ezberler latin alfabesiyle idi onların mahreçlerinde biraz sıkıntı olduğu için şimdilik ihlas, kevser ve asr surelerinin mahreçleri doğru çıkararak kılıyorum. Eski ezberi silmek kolay olmuyor mesela peltek olanları sert okuyorum fln. diğer sureleri düzeltene kadar sürekli bu üç sureyi okursam mehruh olur mu?


Yorum: Namazda sürekli aynı sureleri okumak

Hoca
Namazda hep aynı süreleri okumak caizdir laikn, Asr, kevser ve ihlas felak nas surelerini ezberlemek bir günümüzü bile almaz.


Kayıtsız Üye
___Senin yanlışı bulup düzeltmen, çok önemli, Allahın bize emrettiği islamı takip ettiğinin bir kanıtıdır Tabiki bu Allahın en çok sevdiği
işlerdendir Birde şu duaları yap.
" Allahım cümle müslümanları Koru ve bizleri doğru yoldan ayırma".
"Bize hem bu dünyada hemde ahirette iyilik ve güzellik ver. Benide müslümanların defterine yaz" diye dua et.
Allahın kuranda Müslümanlara öğrettiği çok önemli bir Duadır.
Şunu unutmayalım İnsanın ağzından çıkan her söz Allah katından işitilir ve kaydedilir. Kul unutur ama Allah Asla unutmaz Ahirette Allah sevdiği kullarına Dünyada yaptığı iyi işleri ve söylediği güzel sözleri hatırlatır İşte defteri sağından verilen kular bunlardır.
asr peltek

Bu kategoride yer alan Namazdan sonra nasıl dua yapmalıyız başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Namazda sürekli aynı sureleri okumak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.