Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:40
missa
Abone


Aynı sureyi iki defa okumak namazı bozar mı

Kayıtsız Üye
S.à namaza başladık birinci rekaatta şaşırdık ve aynı süreyi 2defa okuduk yada oturduğumuz da tahhiyyatiden sonraki sürelerde birini 2 defa okuduğumuzda unutarak/şaşırarak bu durumda namazını bozulmuş olurmu bozulmuş olursa neyapmamiz gerek ALLAH RAZI OLSUN


Cevap: Aynı sureyi iki defa okumak namazı bozar mı

Şema
Zammı süreyi bir namazda iki defa okumak namaza zarar vermez. Şafii ve Hanefi mezhebine göre.
Örneğin 1. rekatta ihlas süresi, 2. rekatta da ihlas süresi okuyabilirsiniz.
Yorum: Aynı sureyi iki defa okumak namazı bozar mı

Kayıtsız Üye
1. Hocam namazda Allahumme/rabbena dualarını bilerek veya bilmeyerek 2 defa okumak namazı bozar mı ? (Mesela 1 defa okuduk hemen sonra okumadığını düşünerek tekrar okuduk).

2. Bir de 2. rekatta oturup tahiyyat okuyoruz ya ben orada kalkarken dizlerimin üzerine basarak kalkıyorum. Yanlış bir şey mi yapıyorum ? Zaten sanırsam başka türlü kalkılamaz.


Yorum: Aynı sureyi iki defa okumak namazı bozar mı

furkan
1- Zammı sureyi iki kere okuman namazını bozmaz ancak senin düşündüğün yani "okumadığını düşünmek" vesveseye girer bu şeytanın oyunudur kanmayın.
2- Genellikle insanlar KA’DE -yani senin dediğin tahhiyattın okunduğu yer- ayağa kalkarken sol elini boşluğa bırakıp sağ eliyle yerden destek alarak kalkar ancak senin kalkışında da bir problem yoktur.
yanlışlıkla aynı zammı sureyi okumak, namazda aynı sure okunur mu

Bu kategoride yer alan İlahi kitap ne demektir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Aynı sureyi iki defa okumak namazı bozar mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.