Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:21
sizden8
Abone

Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?

Nihat Erdem
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak. Ben geçen gün Sayın Şükrü Genç’in hazırladığı derbent iftarına gitmiştim. Orada ezan sesi duyulmuyordu. Bide orada Kuran Kursu Hocacı vardı. Bende unutarak yemeği ağzıma alıp çiğnedim. Yutmamıştım. Oda bana "yavrum niye yedin?" dedi. Bende "unutmuşum hocam" dedim. Sonra "ağzımdakini tüküreyim mi dedim. Hayır yut bir şey olmaz dedi bana. Bende yuttum. Eve gelince hatırlanınca yutulmaması gerektiğini öğrendim internetten araştırarak. Şimdi ben hocaya mı güveneyim, internete mi? Bide size sormak istedim.

Okudunuz mu?  Hatme i tehlil kaç defa tevhid (la ilahhe illelah) okunur?

Ayrıca siz kaza yap derseniz bir şey daha var. Ben yuttuktan bir kaç dakika sonra ezan okundu dediler. Yani ben yuttuğum an acaba ezan başlamış mıydı? Onu da bilmiyorum. Ne yapayım? Ezandan önce mi yedim acaba sonra mı? Bilmiyorum. Kaza gerekir mi?

Okudunuz mu?  Çalınan şeyler için okunacak dua

Lütfen bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Şimdiden sağolun.


Cevap: Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?

Kayıtsız Üye
Yutmaman gerekirdi. o nasıl hocaymis? Bir gun tutmalisin.

Okudunuz mu?  Eşi ile problemleri olanlara hangi dua okunur?

Cevap: Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?

Darusselam
Aklına geldiği an ağzındakini atman gerekirdi şüphe ile amel edilmez. daha sonra bir gün kaza tutarsınız.


Cevap: Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?

Nihat Erdem
Sağ olun arkadaşlar. Teşekkür ederim.

Bu kategoride yer alan Hz.Yusuf filminin başında okunan kuranı kerimin okuyucusu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.