Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:45
sizden94
Abone

Mezi Gusül

Mezi Gusül

cfate
3 defa arka arkaya mezi geldi ve bu olay ereksiyondayken oldu.Gusül almam gerekir mi ? Mezi gelirse gusül alınmadığını biliyorum fakat kafamın takıldığı yer bu olay ereksiyonda iken bir anlık istek sonra vazgeçme sırasında olduğu zaman olduğu için ne yapmalıyım ?

Okudunuz mu?  Şafi mezhebinde el teması abdesti bozarmı?

Yorum: Mezi Gusül

arifselim
Ereksiyon halinde iken gelse bile meziden dolayı yinede gusül gerekmez ve cünüp olmazsın. Ancak meni çıkmış olsaydı bu durumda sana gusül gerekirdi.

Bu kategoride yer alan İslama küfreden birini dövmek veya öldürmek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Mezi Gusül Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.