Anasayfa
8 Mayıs 2021, 11:14
missa6
Abone

Takma tırnak ve gusül ?

Takma tırnak ve gusül ?

Kayıtsız Üye
takma tırnak kullanıyorum ve kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırdım. şimdi gusül alırsam su değmediği için abdestim tutmaz mı? çıkaramıyorum çıkarsam canım çok yanacak alttaki kendi tırnağım mahvolacak bu şekilde abdestimi alsam ne olurki?


Yorum: Takma tırnak ve gusül ?

imam
Takma tırnak önemli bir sebepten dolayı yani sağlık ve dalga geçilen bir özürden dolayı takılmışsa gusle engel olmaz ama zevk için güzellik için takılmışsa altı cünüp kalır.

Okudunuz mu?  El yıkama takıntısı

Yorum: Takma tırnak ve gusül ?

Kayıtsız Üye
Gusülde dinden çıkmaya sebeb olunan bir sey yapılırsa tevbe ettikten sonra tekrar güdül mu gerekir mesela gusül alırken birisi bir şey derse günah yapma falan derse sonra da aman günahtan nolcak önemsiz denirse bu Sadec e bur örnekti tekrar güdül mu gerekir

Bu kategoride yer alan Peygamber efendimizin oğulları neden ölmüştür? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Takma tırnak ve gusül ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.