Anasayfa
8 Mayıs 2021, 11:46
missa3
Abone

Her namazda abdest almak gerekirmi

Kayıtsız Üye
İş yerinde abdest almaya bazen müsait oluyor bazen olamıyorum. O yüzden evden abdest alarak çıkıp iş yerinde 2 vakit bazen 3 vakit namazı 1 abdest ile kılıyorum bu sıkıntı oluyor mudur ? Kısaca abdest almak zorunda mıyım

Okudunuz mu?  İbn-i Sina'nın Eserleri Nelerdir?

Yorum: Her namazda abdest almak gerekirmi

@hmet
Bir abdestle 5 vakit namaz kılınabilir. Önemli olan abdestin bozulmamasıdır. Her farz namaz için yeni abdest şart değildir.
Bu durum mezhebe göre değişmez ama imkan varsa her farz namaz için yeni abdest almak sünnettir.

Bu kategoride yer alan Şeriata göre (İslam hukuku) evli iken zina edenin cezası nedir ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Her namazda abdest almak gerekirmi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.